ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جلوه های عشق از نگاه مولانا

Year: 1396
Publish place:
COI: MATNPAGOOHI03_130
Language: PersianView: 1,377
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهه رحمانیان - دانشجوی دکتری ادبیات غنایی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مشهد

Abstract:

به دست آوردن تصویری دقیق از جلوه های عشق در نگاه مولانا کار ظریف و حساسیاست نگارنده در این مقاله سعی نموده است با مطالعه و بررسی در اندیشه ها و باورهایعرفانی، بازتاب زیبایی ها و جلوه های عشق را در مثنوی معنوی بیان کند. این پژوهشبه منظور شناخت ارزش عشق و تاثیر آن در بعد فردی و اجتماعی امروزی برخاسته ازکتاب مثنوی معنوی می باشد که به اوصاف عشق، به ویژگی های عاشق ، ارتباط بینعشق و زیبایی وراه رسیدن به عشق حقیقی پرداخته است. در نگاه مولانا عشق، ثمره ونتیجه معرفت است. عشق ،عاشق را ازتمام الودگی ها و ناپاکی ها، پاک و مصفا می کنداز این رو عشق نردبان عاشق است . از نظر مولانا، عشق وسیله است و مراد او از عشق،عشق حقیقی است و مساله ی اصلی در عشق ،فنا از خودی خویش است که به بقاءالله منتهی می شود. مساله محوری در این پژوهش پرداختن به اندیشه های ناب مولانااست که منشا ان عشق است و این که عشق چگونه می تواند برای انسانمعاصرشاهراهی بگشاید تا او را از رذایل وپستی ها رهایی بخشدو به سوی فضایلاخلاقی و زیبای های زندگی سوق دهد و در نتیجه انسان چگونه می تواند از افکار وعقاید مولانا در تحلیل مسایل فکری و اخلاقی و نیاز های معنوی عصر حاضر سودببرد مولانا از بین تمام راه های تهذیب نفس ، عشق را توصیه می کند.چرا که هنرعشق است که می تواند این همه دگرگونی وتغییر در انسان ایجاد کند.

Keywords:

عشق، مثنوی، عرفان، مولانا، عاشق

Paper COI Code

This Paper COI Code is MATNPAGOOHI03_130. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/639715/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحمانیان، الهه،1396،جلوه های عشق از نگاه مولانا،سومین همایش متن پژوهی ادبی (نگاهی تازه به آثار مولانا)،Tehran،https://civilica.com/doc/639715

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support