ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگرش عرفانی روان شناسی مولوی به غریزه جنسی

Year: 1396
Publish place:
COI: MATNPAGOOHI03_238
Language: PersianView: 3,092
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کورس کریم پسندی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس

Abstract:

یکی از انواع غریزه، در دستگاه فکری مولوی، غریزه جنسی است. مولوی عقیده دارد کهغریزه جنسی ، عطیه الهی ، امری طبیعی و فطری ، مایه بقای نسل آدمی و دوام اینعالم می باشد . در نقطه مقابل ، پرستش غریزه جنسی و انغمار در لذت آن را باعثحجاب دل و دیده و تباهی روح و عقل می داند. این مقاله به واکاوی و تبیین غریزهجنسی و لذت اشباع آن، در آثار و افکار مولوی می پردازد و نیز، سیری است در اشاراتتامل برانگیز این عارف بزرگ، درباره منشا و سرچشمه غریزه جنسی، جایگاه و مرتبهغریزه جنسی، عوارض پرستش غریزه جنسی، فواید غریزه جنسی، غریزه جنسی بهعنوان یک نیاز انسانی و ارتباط آن با خودشکوفایی ، راه های رهایی از دام غریزه جنسیو توصیه مولانا درباره غریزه جنسی؛ و این که انسانها باید با پرهیز از افراط و تفریط دربرخورداری از غریزه جنسی و رعایت حد اعتدال، آن را تصعید ببخشند و در مجاری وکانال های روحانی هدایت کنند تا از لذات ظاهری و ناپایدار، نردبانی برای عروج به لذ تباطنی و پایدار بسازند.

Keywords:

مولوی، شعر، نثر، غریزه جنسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MATNPAGOOHI03_238. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/639823/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریم پسندی، کورس،1396،نگرش عرفانی روان شناسی مولوی به غریزه جنسی،سومین همایش متن پژوهی ادبی (نگاهی تازه به آثار مولانا)،Tehran،https://civilica.com/doc/639823

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,852
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support