ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اولویت بندی مقاطع حادثه خیز با رویکرد جدید قطعه بندی مسیر مبتنی بر تیوری ریاضی تبدیل ویولت

Year: 1395
Publish place:
COI: WCCEAU01_057
Language: PersianView: 148
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صبا صمدی - کارشناسی ارشد راه و ترابری، دانشگاه ارومیه
حمید شیرمحمدی - دکتر حمید شیرمحمدی، استادیاردانشکده فنی مهندسی دانشگاه ارومیه
اسفندیار مردانی - دکتر اسفندیار مردانی، دانشیار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه ارومیه،

Abstract:

تصادفات جاده ای، همه ساله گریبان گیر جان انسان های بسیاری است و یکی از مهم ترین دلایل مرگ و میر در جهان، به ویژه درایران است. با توجه به هزینه های گزاف اجتماعی و اقتصادی ناشی از تصادفات جاده ای و پیامدهای فیزیکی و روانی آن بر روی افراد و جوامع، موضوع ایمنی جاده ها از اهمیت بالایی برخوردار است .جهت نیل به این هدف، تخمین حادثه خیزی و شناسایی مکان هایحادثه خیز به همراه اولویت بندی آن ها، به منظور مدیریت تخصیص مناسب بودجه و منابع در راستای بهبود سطح ایمنی جاده ها می باشدبنابراین، با توجه به مهم بودن تعیین مقاطع حادثه خیز ، روش و مدل جدیدی در این مقاله ارایه شده که تمرکزآن، بر روی محل های وقوع تصادف در جاده و نواحی تحت تاثیر آن ها می باشد. هدف اصلی، ارایه ساختاری برای دستیابی به مدلی جامع برای قطعه بندی مسیر جاده است. در مدل قطعه بندی، با تبدیل داده های تصادف به سیگنال های قابل تحلیل و ارایه یک مدلدینامیکی مبتنی بر تیوری ریاضی تبدیل ویولت)موجک(، طول قطعات حادثه خیز متناسب با آرایش تصادفات در طول مسیر به دست آمد و در نهایت پس از قطعه بندی مسیر و تعیین طول قطعات تصادف خیز، این قطعات بر اساس اندازه تبدیل موجک اولویت بندیشدند.مزیت این روش، قطعه بندی چند مقیاسی است که که امکان شناسایی قطعات تصادف خیز با طول محدودتر در طول قطعات بلند را دارا ست. در این مقاله جهت مدلسازی و تحلیل از نرم افزار متلب استفاده شد.

Keywords:

تصادفات جاده ای، حادثه خیزی، قطعه بندی جاده، تبدیل ویولت، اولویت بندی

Paper COI Code

This Paper COI Code is WCCEAU01_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/640170/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدی، صبا و شیرمحمدی، حمید و مردانی، اسفندیار،1395،اولویت بندی مقاطع حادثه خیز با رویکرد جدید قطعه بندی مسیر مبتنی بر تیوری ریاضی تبدیل ویولت،کنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر جهان،Ahar،،،https://civilica.com/doc/640170

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,714
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support