ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی معماری و تحلیل مفاهیم اخلاقی در بناهای تاریخی سنندج نمونه موردی عمارت مشیر دیوان

Year: 1395
Publish place:
COI: WCCEAU01_168
Language: PersianView: 637
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منوچهر اسکندرزاده - دانشجوی دکترای باستان شناسی، دانشگاه آناتورک ترکیه
نازیلا شیروانی - دانشجوی کارشناسی معماری، دانشگاه آزاد میاندوآب

Abstract:

معماری همیشه و همهجا هنری وابسته به زندگی بوده و همواره در پی خدمت به خواستهها و نیازهای انسان قرار میگیرد. هنر معماری در ایران زمین از سابقهای دیرینه برخوردار است و در هر زمان دستهای توانا و ذهن خلاق و ذوق خلاق مردم این سرزمین پدیدهای شگرف به وجود آورده که در بسیاری از موارد، اصول آن ریشه هنر معماری جهان شدهاست. پایبندی معمار به اصول و اعتقاداتش یکی از باشکوهترین مشخصهی معماری سنتی ایران میباشد به همین سبب وجود اخلاق میتواند یکی از عوامل بسیار مهم در روند شکلگیری این معماری باشد. مقاله حاضر به بررسی و مطالعهمعماری و تحلیل مفاهیم اخلاقی عمارت مشیر دیوان، واقع در استان کردستان به مرکزیت شهر سنندج پرداخته است. از ویژگیهای بارز بنا تزیینات آجری، تالار تشریفات و اروسیهایی با طرحهای اسلیمی میباشد و تالار اصلی به همراه کلاه فرنگی زیباترین بخش عمارت است. این مقاله با روش توصیفی تحلیلی و اطلاعات آن به صورت کتابخانهای و میدانی –تهیه شده است و هدف از پژوهش حاضر شناخت جایگاه اخلاق در حوزه معماری میباشد. نتایج تحقیق حاکی از آن است که ارزشهای اخلاقی در روند ساخت بنا و نیز زمان بهرهبرداری از آن مورد توجه بوده است و اثرات آن در توجه به وحدانیت، انسانیت و طبیعت تجلی یافته است

Keywords:

ارزشهای اخلاقی، معماری سنتی، تزیینات، سنندج

Paper COI Code

This Paper COI Code is WCCEAU01_168. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/640280/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسکندرزاده، منوچهر و شیروانی، نازیلا،1395،بررسی معماری و تحلیل مفاهیم اخلاقی در بناهای تاریخی سنندج نمونه موردی عمارت مشیر دیوان،کنگره بین المللی عمران،معماری و شهرسازی معاصر جهان،Ahar،،،https://civilica.com/doc/640280

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support