ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ساختار مدارس ایران از گذشته تاکنون با نگاهی بر روانشناسی رشد

Year: 1395
Publish place:
COI: AUGES01_039
Language: PersianView: 649
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

روشنک عابدی - دانشجوی کارشناسی ارشد ,دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی ,واحد علوم و تحقیقات تهران
آزاده شاهچراغی - استادیار و عضو هیات علمی , دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی ,واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

فضاهای آموزشی بستری است برای رشد علمی و تربیتی انسان ها, که نقش عمده ای را در توسعه یک جامعه ایفا می کند؛ در صورتی که کارایی مناسبی نداشته باشند باعث کاهش بهره وری در یادگیری و آموزش می گردند. بسیاری از دانش آموزان ما در مدارسی حضور دارند که قدیمی، نامناسب و حتی ناامن هستند.متوسط طول عمرساختمان های مدارس در ایران 26 سال است.بسیاری نیازمند بازسازی عمده هستند، وهزینه این بازسازی ها بسیار قابل توجه است. متاسفانه در ایران، طراحی فضا برای کودکان از توجه کمتری برخوردار است و بیشتر فضاهایی که کودکان در آن قرار می گیرند فضاهایی ناکارآمد با کاربری های تغییر یافته می باشد که فعالیت کودکان را محدودکرده و خلاقیت آنها را مخدوش میسازد. ناکارآمدی این فضاها را می توان در مولفه های کالبدی مانند مساحت، ابعاد و تناسبات، ..و مولفه های زیست محیطی از جمله نورگیری، تهویه و دیگر مولفه های کیفی از جمله فضاهای رشد خلاقیت جستجو کرد. در سالهای اخیر و دوران معاصر اصول معماری ایرانی در طراحی این ابنیه نادیده گرفتهشد و کالبد مدرسه ساختاری یکسان و تعریف شده پیدا کرده است ؛ بنابراین توجه به طراحی مدرسه بر اساس پارامترهای روانشناسانه و مطابق با خواسته های انفرادی و اجتماعی دانش آموزان از الزامات طراحان امروزی است

Keywords:

محیط آموزشی, حس مکان ،روانشناسی رشد، پیشینه مدارس ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUGES01_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/640989/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عابدی، روشنک و شاهچراغی، آزاده،1395،بررسی ساختار مدارس ایران از گذشته تاکنون با نگاهی بر روانشناسی رشد،اولین همایش بین المللی ایده های نوین در معماری شهرسازی جغرافیا و محیط زیست پایدار،Mashhad،،،https://civilica.com/doc/640989

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 30,722
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support