ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین مدلی جهت تامین کالاهای پروژه های نفت بر اساس شناسایی عوامل تاثیرگذار بر آنها با استفاده از روشAHP مطالعه موردی : شرکت نفت و گاز پارس

Year: 1396
Publish place:
COI: MANAGECONF02_0671
Language: PersianView: 242
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ارغوان عیوقی - کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل ، واحد تهران شمال ، دانشگاه آزاد اسلامی ، تهران ، ایران
فتانه علیزاده مشکانی - استادیار گروه مدیریت ، واحد تهران جنوب ، دانشگاه آزاد اسلامی ، تهران ، ایران
اشرف شاه منصوری - استادیار گروه مدیریت ، واحد تهران جنوب ، دانشگاه آزاد اسلامی ، تهران ، ایران

Abstract:

هدف این پژوهش ارایه مدلی جهت تدارکات کالاهای پروژه های نفت می باشد، امروزه تامین کالاهای پروژه در برنامه زمان بندی پیش بینی شده اهمیت خاصی دارد و عدم انحراف از برنامه ریزی باعث سودآوری بیشتر در مرحله بهره برداری پروژه می شود. اهمیت نقت در اقتصاد ایران بر کسی پوشیده نیست، پروژه های نفتی امروزه جزء ابر پروژه های کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد. در واقع این پروژه ها سهم بزرگی از اقتصاد ما را شامل می شوند.از آنجایی که تامین کالای این پروژه ها نقش بسزایی در اتمام به موقع این طرح ها دارد در این تحقیق بر آن شدیم که عومل تاثیرگذار برتامین کالاهای پروژه های نفتی را شناسایی نماییم و آن ها را بر اساس روش AHP رتبه بندی کنیم و در ادامه مدل پیشنهادی خود را جهت تدارکات کالاهای پروژه های نفت ارایه می نماییم . نوع روش تحقیق مبتنی بر روش اکتشافی وتعمیم به کاربردی است.دسترسی به اطلاعات و داده های مورد نیاز تحقیق با استفاده از روش های مشاهده مستقیم،مصاحبه با کارشناسان بازرگانی و تدارکات پروژه و از طریق روش کتابخانه ای و مراجعه به اسناد و مدارک موجود، مقالات ،نشریات، پایان نامه ها و سایت های اینترنتی صورت می پذیرد. اصلی ترین ابزار گردآوری اطلاعات پرسشنامه می باشد.جامعه مورد تحقیق به منظور گردآوری اطلاعات، مدیران، خبرگان و کارشناسان شاغل در شرکت های مختلف مجری طرحهای توسعه پارس جنوبی می باشند تعیین حجم نمونه با استفاده از فرمول کوکران 96 نفر تعیین شد که روش نمونه گیری به صورت نمونه گیری تصادفی ساده می باشد. این پژوهش در کلیه مناطق عملیاتی شرکت نفت و گاز پارس اعم از منطقه پارس جنوبی و کنگان، پارس شمالی، بوشهر و خرمشهر از تاریخ 1/11/95 لغایت 30/4/95 انجام شده است. در پایان مشخص گردید عواملی مانند محیط بیرونی ، کیفیت ، زمان بندی ، قیمت( هزینه) به ترتیب اولویت بر تامین کالاهای پروژه های نفتی تاثیرگذار می باشد. همچنین مدل مفهمومی برای تامین کالای پروژه های نفتی و نیز پیشنهاداتی ارایه شده است.

Keywords:

مدل، نفت ، AHP ، تامین کالا ، پروژه

Paper COI Code

This Paper COI Code is MANAGECONF02_0671. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/643033/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عیوقی، ارغوان و علیزاده مشکانی، فتانه و شاه منصوری، اشرف،1396،تبیین مدلی جهت تامین کالاهای پروژه های نفت بر اساس شناسایی عوامل تاثیرگذار بر آنها با استفاده از روشAHP مطالعه موردی : شرکت نفت و گاز پارس،دومین کنفرانس بین المللی مدیریت و حسابداری،Tehran،https://civilica.com/doc/643033

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,637
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support