Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

وبر و فردگرایی با تاکید بر کتاب اخلاق پروتستانی و روح سرمایه داری

Year: 1395
COI: GHADIRCONF01_023
Language: PersianView: 1,522
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرداد توکلی راد - عضو هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور

Abstract:

پارادایم فردگرایی فرد را پایه اصلی تحلیل خود قرار می دهد و بر این باور است که رفتار فردی اگرچه تحت تاثیر عوامل و فشارهای محیطی و فرافردی است ولی درنهایت برخاسته از اراده افراد است. بنابراین، برای فهم درست پدیده های اجتماعی می بایست انگیزه ها و علل کنش های افراد را به خوبی دریافت. این پارادایم در جامعه شناسی به نوعی استحکام و قوت خود را مدیون تلاش های وافر ماکس وبر است. وبر یکی از برجسته ترین جامعه شناسان کلاسیک است که به علت داشتن نگاه تلفیقی و چندگانه به پدیده های اجتماعی در تحلیل های جامعه شناسی خود به نحوی به فردگرایی در مطالعات خود دست یازیده است. این مقاله با تاکید بر یکی از مهمترین آثار وبر یعنی اخلاق پروتستانی و روح سرمایه داری به دنبال یافتن پاسخ به این سوالات است که آیا ویر جامعه شناسی فردگرا است اگر چنین است آیا فردگرایی و روش شناسی منبعث از آن در آثار وبر پدیدار می گردد آیا با توجه به تاکید وبر بر فردگرایی، وی صرفا جامعه شناسی فردگرا هست یا نه وی بر ساختار نیز اهتمام داشته است این مقاله با جستجوی پاسخ به این سوالات کلیدی درنهایت به این نتیجه می رسد که کتاب اخلاق پروتستانی و روح سرمایه داری وبر در ظاهر روایی روش شناسی فردگرایانه اش، ادعایی کلان در خصوص ساختارهای اقتصاد و فرهنگ در عمق خود به میان می آورد که توانسته رویکردی جدید در جامعه شناسی پس از وبر را ایجاد نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GHADIRCONF01_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/643486/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توکلی راد، مهرداد،1395،وبر و فردگرایی با تاکید بر کتاب اخلاق پروتستانی و روح سرمایه داری ،First International Conference on Socio-Cultural Studies and Religious Research،Rasht،https://civilica.com/doc/643486

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,767
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support