ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی خاستگاه تومیسم و آموزش و پرورش قرون وسطی

Year: 1396
COI: JR_JRPE-15-2_005
Language: PersianView: 1,097
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زبیده سارلی - دانشجوی دکتری تخصصی رشته فلسفه تربیت دانشگاه پیام نور تهران جنوب، مدیریت آموزش وپرورش شهرستان گنبدکاوس. گلستان. ایران
محمدرضا سرمدی - هییت علمی گروه علوم تربیتی، دانشگاه پیام نور تهران جنوب. تهران. ایران

Abstract:

ریالیسم خداباورانه (واقع گرایی الهی) یا تومیسم در قرون وسطی به عنوان فلسفه ای نو صورت بندی شد. این فلسفه از قرن سیزدهم تاکنون بصورت جهان بینی مهمی در آمده که اندیشه غربی را شکل بخشیده است. در مقاله حاضر که به روش تحقیق کیفی و از نوع توصیفی تحلیلی انجام گرفته شده، ابتدا آراء تربیتی در سده های میانه، ریالیسم -خداباورانه یا تومیسم، مبانی فلسفی ریالیسم خداباورانه یا تومیسم شرح داده شده و در ادامه به آراء تربیتی، فلسفی، فلسفه آموزشی، برنامه درسی و نقش معلم در فلسفه آموزشی از دیدگاه توماس اکونیاس بنیانگذار واقع گرایی خداباورانه پرداخته و در خاتمه ریالیسم خداباورانه و آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار داده ایم و نتیجه گرفتیم که آموزش و پرورش تومیستی بر اصول برگرفته از فلسفه ارسطو و کتب مقدس مبتنی است و حکم می کند که تعلیم و تربیت باید به انسان ها مدد رساند تا شایسته حیات ملکوتی گردند. همچنین معتقد است که خصیصه ی ممیز انسان را خرد او تشکیل می دهد و آموزش و پرورش باید زمینه ساز حیاتی معقول و متعالی باشد و مشارکت فعالانه فرد را در فرهنگ و تاریخ خویش تسهیل کند و تصدیق می کند که انسان قادر است با کمک عقل و تجربه محیط طبیعی را تغیر شکل دهد و به آفرینش فرهنگ بپردازد و برای زندگی حرفه ای و شغلی آماده گردد

Keywords:

تومیسم، قرون وسطی، مبانی، توماس اکونیاس، آموزش و پرورش

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JRPE-15-2_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/644780/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سارلی، زبیده و سرمدی، محمدرضا،1396،بررسی خاستگاه تومیسم و آموزش و پرورش قرون وسطی،،،،،https://civilica.com/doc/644780

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 52,805
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support