ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روش های تدریس و خواندن (توجه به نظریه های یادگیری و خواندن)

Year: 1396
COI: JR_JRPE-15-2_011
Language: PersianView: 640
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زبیده سارلی - فرهنگی و دانشجوی مقطع دکترای تخصصی رشته فلسفه تربیت. دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب. ایران
حمید ملکی - هیات علمی گروه علوم تربیتی. دانشگاه پیام نور مرکز کرج. ایران

Abstract:

زمینه: عوامل زیادی ساخت و بنیان روش های تدریس و خواندن را پایه ریزی کرده و استحکام می بخشند. از جمله ی این عوامل مهم و تاثیرگذار، دیدگاه ها و نظریه های یادگیری می باشد. نظریه ها ضمن هدایت روش های تدریس، معلمان را با سودمندی و کاربردی بودن روش به کار گرفته شده آشنا می سازند.هدف: با توجه به اهمیت نظریه های یادگیری در امر آموزش این مطالعه با هدف بررسی روش های تدریس و خواندن توجه به نظریه های یادگیری و خواندن انجام شده است. روش: در این تحقیق از روش کتابخانه ای یا اسنادی بهره گرفته ایم. یافته ها: حاکی از آن است که بسیاری از یادگیری های رفتاری بر اساس شرطی سازی پاسخ گر وکنش گر است در حالیکه در تیوری های شناختی دانش آموز دارای نقشی فعال است. انتقال اطلاعات از معلم به دانش آموز به طور خودکار باعث یادگیری نمی شود بلکه دانش آموز باید معنی را توسط استراتژی های پردازش اطلاعات و حافظه و مکانیسم های توجهی و انگیزشی برای سازمان دهی و درک آن استخراج کند. فرایند خواندننیز از طریق سه مدل نظری که عبارت اند از: پایین به بالا، بالا به پایین، و تعاملی انجام می شود. کاربردهای احتمالی: استفاده بهتر و کارآمدتر از روش های تدریس و خواندن با توجه به نظریه های یادگیری و خواندن می باشد.

Keywords:

روش تدریس، نظریه های یادگیری، خواندن

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JRPE-15-2_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/644786/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سارلی، زبیده و ملکی، حمید،1396،روش های تدریس و خواندن (توجه به نظریه های یادگیری و خواندن)،،،،،https://civilica.com/doc/644786

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 52,888
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support