ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تهیه منحنی شکنندگی ساختمان قاب خمشی بتن آرمه نامنظم در پلان با حضور میراگرهای ویسکوز تحت اثر تحلیل دینامیکی فزاینده

Year: 1396
COI: CIVILED04_018
Language: PersianView: 543
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی صادقی عارف - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران زلزله ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
محمدرضا منصوری - استادیار، دانشکده فنی و مهندسی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
عبدالرضا سروقدمقدم - دانشیار ،پژوهشکده مهندسی سازه ، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تهران
زاوش زارع پارسی - دانشجوی کارشناسی ارشد، مهندسی عمران سازه ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

امروزه ارزیابی عملکرد سازه ها در برابر زلزله مورد توجه بسیاری از پژوهشگران در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است . یکی از ابزارهای کلیدی و دقیق در تعیین ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای سازه ها، توابع شکنندگی است که احتمال فراگذشت آسیب سازه ازیک سطح آسیب مشخص را برای چندین سطح خطر از جنبش های لرزه ای زمین بیان می نماید . هدف از این پژوهش تعیین منحنی شکنندگی و بررسی آسیب پذیری لرزه ای سیستم ساختمانی قاب خمشی بتن مسلح متوسط با نامنظمی جرمی درپلان ، در چند حالت چینش میراگرهای ویسکوز می باشد . در ابتدا سازه نامنظم جرمی با 3 طبقه مطابق آیین نامه که بر روی خاک تیپ 2 و در منطقه با خطر لرزه خیزی زیاد قرار گرفته است ، طراحی می شود و سپس تحت اثر تحلیل دینامیکی افزایشی (IDA (غیر خطی قرار گرفته و توسط روابط ریاضی ارایه شده توسط سایر محققین منحنی شکنندگی آن ترسیم می شود . سپس در مدلسازی های فوق چند حالت مختلف میراگرگذاری انجام می شود و مراحل ترسیم منحنی شکنندگی برای تمامی مدل ها ، انجام می شود . این کار بدلیل تعیین نحوه چینش مناسب میراگرها انجام می شود تا مشخص شود کدام حالت چینش عملکرد مناسب تری خواهد داشت. برای مدل سازی ها از نرم افزار ایتبس 2015 استفاده شده است و جهت افزایش اطمینان به این مدلسازی ، تمامی مدل ها در نرم افزار سپ 2000 نیز مدل سازی شده اند تا اعتبار سنجی بین مدل ها با مقایسه پاسخ آنها در دو نرم افزار فوق ، تعیین گردد . در این پژوهش از سطوح آسیب پذیری مندرج در استاندارد FEMAP965 استفاده شده است . در این پژوهش جهت انجام تحلیل دینامیکی افزایشی رکوردهای زلزله از 1g.0 تا 5g.1 مقیاس شده اند و همچنین رکوردهای انتخابی در این نوع تحلیل ، مطابق لیست ارایه شده در استاندارد FEMAP695 می باشند .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVILED04_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/646599/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی عارف، مهدی و منصوری، محمدرضا و سروقدمقدم، عبدالرضا و زارع پارسی، زاوش،1396،تهیه منحنی شکنندگی ساختمان قاب خمشی بتن آرمه نامنظم در پلان با حضور میراگرهای ویسکوز تحت اثر تحلیل دینامیکی فزاینده،The Fourth International Conference on Civil Engineering,Architecture and Urban Economy Development،Shiraz،https://civilica.com/doc/646599

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,764
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support