ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر مدیریت در مراحل بحران بر امنیت شهری

Year: 1396
Publish place:
COI: URBANPLANING08_027
Language: PersianView: 350
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاسر رحمانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری دانشگاه تهران
غلیرضا اسماعیلی - مدرس دانشگاه تهران
کبری صحرایی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری دانشگاه تهران

Abstract:

هدف از پژوهش حاضر بررسی تاثیرات مدیریت در مراحل بحران بر امنیت شهری می باشد. روش پژوهش حاضر توصیفی تحلیلی می باشد که با مرور منابع کتابخانه ای و با ابزار فیش برداری انجام شده است. امنیت پیش زمینه یک اجتماع سالم و احساس امنیت بسترساز توسعه جوامع انسانی است و سعادت یک اجتماع در گرو حفظ و بقاء امنیت و احساس ناشی از آن است. جوامع را بدون بحران ها نمی توان تصور کرد و بحران ها جزء جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی شده اند و به منظور اداره هرچه موثرتر بحران ها نیازمند اتخاذ رویکردی همه جانبه نگر هستیم. بر این اساس، پیش بینی، پیشگیری و آمادگی، سه گام اساسی در مدیریت مرحله قبل از بحران به حساب می آیند که از اهمیت خاصی در چرخه مدیریت بحران برخوردارند. همچنین، بازیابی، بازسازی و یادگیری، مهم ترین گام های مدیریت در مرحله پس از بحران به شمار می آیند. در این میان، عملیات امداد و نجات، عملیات ویژه و مهار ساختن بحران، مهم ترین اقدامات مدیریت در حین بحران به حساب می آیند. مدیریت در مرحله شروع بحران به عنوان یک مرحله با ویژگی های خاص، اقداماتی چون هشدار و مصونیت، ارزیابی مقدماتی و آغاز بسیج منابع و بالاخره پاسخگویی سریع را می طلبد.

Keywords:

بحران، مدیریت بحران، امنیت، امنیت شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is URBANPLANING08_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/646681/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحمانی، یاسر و اسماعیلی، غلیرضا و صحرایی، کبری،1396،تاثیر مدیریت در مراحل بحران بر امنیت شهری،اولین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی برنامه ریزی و مدیریت شهری،Mashhad،https://civilica.com/doc/646681

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 66,706
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support