ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آزمایشگاهی تاثیر سوپر جاذب ها بر کیفیت فضای سبز شهری و مقاومت آن در برابر کم آبی

Year: 1396
Publish place:
COI: URBANPLANING08_070
Language: PersianView: 269
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر جوهرچی - کارشناس ارشد مکانیک سیالات شهرداری منطقه ۱۰ مشهد
زهرا مهدوی کیا - کارشناس رشته علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

سوپر جاذب ها یا هیدروژل ها موادی پلیمری و جاذب آب هستند. این مواد با توجه به نوع ماده قابلیت نگهداری آب چندین برابر ظرفیت خود را دارند. هیدروژل ها مانند یک مخزن، آب را به خود جذب و ذخیره می کنند و برحسب نیاز ریشه و در اثر فشار اسمزی، آب را در اختیار گیاه قرار می دهد. هنگامی که هیدروژل با خاک مخلوط شود به دلیل افزایش جذب آب در خاک، می تواند نگهداری آب در خاک را افزایش دهد و در نتیجه تعداد دفعات آبیاری کمتر می شود و در نهایت صرفه جویی در مصرف آب را به همراه خواهد داشت. در این پژوهش به دلیل اینکه حجم عمده فضای سبز شهر مشهد را گیاه چمن تشکیل داده و این گیاه نیاز آبی بالایی دارد، گیاه چمن به صورت تیمارهای مختلف شامل مقادیر متفاوت سوپر جاذب با نام تجاری آکوازورب و دو نوع آب شرب و غیر شرب مورد بررسی قرا گرفته است. این آزمایشی در مدت 2 ماه صورت گرفت و از ابتدای مرحله کاشت بذر چمن تا اعمال تنش بر گیاه تغییرات رشد و زه آب های خارج شده از گلدان های دارای سوپر جاذب و فاقد آن مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاصله بیانگر این امر است که مقدار مشخص و بهینه ای از سوپر جاذب در بهبود رشد گیاه و صرفه جویی آب مصرفی وجود دارد. مقدار 1 گرم برای هر گلدان که مساحت 0.049 متر مربع را دارد از نظر کیفیت و رشد گیاه نسبت به سایر مقادیر و گلدان ها مقدار مناسبی بوده است. همچنین در این پژوهش مشخص گردید که آب غیر شرب نتایج بهتری هم از لحاظ صرفه جویی و هم کیفیت رشد گیاه نسبت به آب شرب شهری داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is URBANPLANING08_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/646723/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوهرچی، امیر و مهدوی کیا، زهرا،1396،بررسی آزمایشگاهی تاثیر سوپر جاذب ها بر کیفیت فضای سبز شهری و مقاومت آن در برابر کم آبی،اولین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی برنامه ریزی و مدیریت شهری،Mashhad،https://civilica.com/doc/646723

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 796
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support