Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یکپارچه سازی فرایند مدیریت معماری سازمانی با راهبری فناوری اطلاعات

Year: 1395
COI: ICCSE01_048
Language: PersianView: 452
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیه درختان - دانشکده مهندسی کامپیوتر، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف اباد، ایران
اکبر نبی الهی - دانشکده مهندسی کامپیوتر، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف اباد، ایران
مریم خندان - معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان

Abstract:

در دهه اخیر، فعالیت های زیادی در رابطه با مدیریت معماری سازمانی و نیز روشها و استانداردهای آن در سطح دنیا صورت گرفته است.مدیریت معماری سازمانی به عنوان راه حلی جامع و راهبردی در مدیریت توسعه سیستم های اطلاعاتی از دهه 1990 میلادی با حرکتفزایندهای مورد توجه قرار گرفته است؛ به گونه ای که در حال حاضر، اغلب کشورهای دنیا، مدیریت معماری سازمانی را به عنوان روشیاستاندارد در شناخت و باز مهندسی سازمان شناخته و مورد استفاده قرار میدهند. در مدیریت معماری سازمانی برای طراحی آن و طبقه بندی اطلاعات و اجرا نیاز به چارچوب است که موضوع بحث مقاله قرار دارد. از چارچوب های مورد بحث، چارچوب توگف (Togaf)که به همه جنبه های سازمان توجه کرده است، بیشتر مورد نظر می باشد. امروزه رکود اقتصادی در سراسر جهان سازمان ها را تحتتاثیر خود قرار داده است. برای بسیاری از سازمان، بقا به هدف اصلی استراتژیک سازمان تبدیل شده است. مدیریت استفادهاز فناوری اطلاعات در دهه دوم قرن بیست و یکم دیگر تنها یک جایگاه در ساختار یا یک پست سازمانی در نهادها و سازمان ها نیست،بلکه به مثابه موقعیتهای استراتژیکی قادر است خودش راهبردساز و موقعیت ساز باشد. هماکنون بسیاری از مدیران فناوری اطلاعاتتوانسته اند این فناوری را از موقعیت صرف مدیریتی به جایگاه حاکمیتی و به یک عامل شکل دهنده راهبردها در سازمان ارتقا دهند وموقعیت خود را به عنوان حاکمیت فناوری اطلاعات به تثبیت برسانند. در این مقاله سعی بر آن است تا بخشی از چارچوب کوبیت -کهبه عنوان چارچوب مادر از آن یاد میشود- مربوط به مدیریت معماری سازمانی است، جنبه ها و ابعاد آن به طور اجمالی مورد بحث قرارگیرد و در نهایت مطابقت این دو چارچوب مورد بررسی قرار گرفته است.

Keywords:

معماری سازمانی , توگف , راهبری فناوری اطلاعات , کوبیت APO03.5 (مدیریت معماری سازمانی)

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCSE01_048. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/648201/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درختان، سمیه و نبی الهی، اکبر و خندان، مریم،1395،یکپارچه سازی فرایند مدیریت معماری سازمانی با راهبری فناوری اطلاعات، International Conference on Engineering and Computer Science،Najafabad،https://civilica.com/doc/648201

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,923
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support