ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی آلودگی هوای ناشی از فلرگازی با فشار متوسط فاز یک عسلویه با استفاده از نرم افزار Screen viwe

Year: 1396
Publish place:
COI: SICONF01_116
Language: PersianView: 265
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماء زیدآبادی نژاد - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران محیط زیست، دانشگاه صنعتی سیرجان
سمیه بختیاری - استادیار بخش مهندسی عمران، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی سیرجان
طیبه صیدی - کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست، دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

گاز فلر یکی از مهمترین منابع آلودگی محیطزیست و گرمایش جهانی است. فاز یک پالایشگاه گاز عسلویه یکی از منابع تولید فلرگازی با فشار متوسط شرکت گاز پارس جنوبی است. در این پژوهش با توجه به آلودگیها و خطرات ناشی از گازها یSOx و NOx که گازهای تولیدی فلر گازی هستند، برای محاسبه حداکثر غلظت آنها در فواصل مشخص، آلودگی هوای این منطقه با استفاده از مدل viwe screen مدلسازی شده است. با استفاده از اطلاعات جمعآوریشده از این مرکز و نرم افزار 0.0.4 version viwe screen مدل طراحی شد و نتایج در فرمت گرافیکی نشان داده شد. طبق خروجی مدل، حداکثر غلظت آلاینده در فاصله 4000 متری از منبع اتفاق میافتد و مقدار آن برای گاز SO2 ،90.65است که این مقدار از حد استاندارد هوای آزاد سازمان حفاظت محیطزیست، کمتر بوده و خطری به وجود نم یآورد. برای گاز NOx هم حداکثر غلظت آلاینده در فاصله 4000 متری برابر با 115 میباشد که این مقدار نیز از حد استاندارد هوای آزاد کمتر بوده و خطر زیستمحیطی ایجاد نمیکند.

Keywords:

فلر گازی، انتقال و انتشار آلاینده ها، منطقه گازی پارس جنوبی، مدل viwe Screen

Paper COI Code

This Paper COI Code is SICONF01_116. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/648925/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیدآبادی نژاد، اسماء و بختیاری، سمیه و صیدی، طیبه،1396،مدلسازی آلودگی هوای ناشی از فلرگازی با فشار متوسط فاز یک عسلویه با استفاده از نرم افزار Screen viwe،اولین همایش ملی توسعه پایدار و مدیریت شهری با رویکرد آرامش شهروندی،Sirjan،https://civilica.com/doc/648925

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 695
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support