ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارایه روشی جدید برای بهبود توزیع عادلانه بار در شبکه های مبتنی برنرم افزار با استفاده از خوشه بندی

Year: 1396
COI: DCBDP03_008
Language: PersianView: 421
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل شمسی - گروه کامپیوتر، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران
ناصر مدیری - گروه کامپیوتر، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان، ایران

Abstract:

سالها است که در صنعت شبکه هیچ گونه تحول انقلابی جدیدی پدید نیامده است و آخرین جهش بنیادین در ساختار شبکهها به چند دهه پیش بر میگردد. سیر تکاملی دستگاهها و تجهیزات جانبی سیار، مجازی سازی سرورها و ظهور سرویسهای کلود، منجر به بازبینی دوباره معماری رایج شبکهها شده است. معماری بسیاری از شبکههای سنتی، سلسله مراتبی است که با استفاده از گرههایی از سویچهای اترنت در یک ساختار درختی شکل میگیرد. این معماری، زمانی که بحث ارتباطات کلاینت، سرور مطرح میگردد، ملموستر خواهد شد؛ اما چنین معماری ایستایی برای ارتباطات پویا و نیازهای امروز شرکتها درزمینهی مراکز داده و رسانههای سرویس دهنده، کافی نیست. با این همه چنین به نظر میرسد که SDN میتواند معماری شبکهها را متحول کند. متعادلنمودن بار ترافیکی یا توزیع عادلانه بار یکی از عوامل پایه در تبادل اطلاعات در فضای مجازی امروزی به شمار می رود. اما این تکنولوژی متاسفانه در حال حاضر در نظر اکثر افراد ناآشنا بوده و در بسیاری از موارد نیز به عنوان یک اصل در مهندسی شبکه در نظر گرفته نمی شود. شبکه نرم افزاری تعریف شده SDN فناوری جدیدی در شبکههای کامپیوتری است که در آن با جداسازی صفحه کنترل از صفحه داده، دید کلی شبکه فراهم شده است.این جداسازی با استفاده از یکAPI مانندOpenFlow میان کنترلکننده و سوییچها مقدور شده است. کنترلکننده متمرکز منطقی در شبکهSDN ، با استفاده از دید کلی شبکه میتواند به بهبود مدیریت شبکه، توازن بار، مسیریابی و امنیت کمک شایانی کند. متوازنکننده بارSDN ، با استفاده از کنترلکننده متمرکز منطقی میتواند با ورود جریان جدید به شبکه بصورت بیدرنگ در مورد تخصیص آن به سرویسدهنده با بهترین شرایط را در شبکه های مبتنی بر نرم افزار بهبود دهیم.برای آماده سازی مقاله 1 تصمیمگیری کند. در این مقاله سعی شده توزیع عادلانه باربا اهداف تعیین شده، چندین کتاب در حوزهی شبکههای مبتنی بر نرم افزار مورد مطالعه قرار گرفت و هم چنین استفاده از مطالب مقالات برگزیده در راستای این موضوعات بررسی شد و در ادامه با ارایه روش پیشنهادی کارا به صورت تیوری به پایان برده وبا انجام آزمایش وشبیه سازی میزان بهبود توزیع عادلانه بار نسبت به روش قبلی محاسبه وبا نمودار ارایه گردید.

Keywords:

شبکه های مبتنی بر نرم افزار , توزیع عادلانه بار , مسیریابی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCBDP03_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/649144/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شمسی، ابوالفضل و مدیری، ناصر،1396،ارایه روشی جدید برای بهبود توزیع عادلانه بار در شبکه های مبتنی برنرم افزار با استفاده از خوشه بندی،3rd National Conference on Distributed Computing and Big Data Processing،Tabriz،https://civilica.com/doc/649144

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,793
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support