ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل پایداری چاه عمودی و تعیین فشار بهینه سیال حفاری با توجه به تاثیر تغییرات چسبندگی سازند با استفاده از نرم افزار ABAQUS

Year: 1396
COI: OGPD05_057
Language: PersianView: 285
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین گرگانی - کارشناسی ارشد حفاری نفت،دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
کاوه آهنگری - دکتری ژیوتکنیک، عضو هیات علمی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

ناپایداری دیواره چاه یکی از مهمترین مشکلات صنعت حفاری می باشد که کوجب از دست رفتن زمان و تحمیل هزینه های سنگین می شود. روش های تحلیلی و عددی زیادی برای بررسی پایداری یک چاه نفتی وجود دارد که با توجه به اطلاعات موجود از چاه مورد نظر و عوامل موثر بر ناپایداری آن مورد بررس و تحلیل قرار می گیرد.هدف از این تحقیق محاسبه پنجره فشار ایمن گل حفاری و فشار بهینه حفاری در جهت حفاری عمودی در میدان دانان می باشد. در ادامه آن بررسی تاثیر انالیز حساسیت پارامتر چسبندگی در یک المان سه بعدی در سازندپابده به کمک نرم افزار عددی Abaqus پرداخته شد. در این تحقیق فشاری از گل را که در آن تنش در اطراف دیواره چاه به طور یکسان و برابر است را می توان به عنوان فشار بهینه حفاری و ایمن معرفی نمود که با توجه به محاسبات انجام شده حد پایین و بالا و فشار بهینه حفاری به ترتیب برابر 23/31 ،75/64 و 75/50 مگاپاسکال محاسبه شد. بر طبق نتیجه مدل سازی صورت گرفته، تغییرات چسبندگی با حد پایین فشار گل حفاری رابطه معکوس دارد در حالی که تغییرات ان با حد بالای پنجره فشار گل حفاری رابطه مستقیم دارد.

Keywords:

پایداری چاه، پنجره ایمن گل حفاری، نسبت تنش ها، چسبندگی و نرم افزار اباکوس

Paper COI Code

This Paper COI Code is OGPD05_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/649649/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گرگانی، امیرحسین و آهنگری، کاوه،1396،تحلیل پایداری چاه عمودی و تعیین فشار بهینه سیال حفاری با توجه به تاثیر تغییرات چسبندگی سازند با استفاده از نرم افزار ABAQUS،The Fifth International Conference of Oil , Gas , Refining & Petrochemical with focus on Relationship Between Government , University and Industry،Shiraz،https://civilica.com/doc/649649

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 30,819
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support