ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی کیفی نقش عدالت سازمانی و انگیزش در ارتباط بین تاثیر فوق العاده های پرداختی بر عملکرد کارکنان

Year: 1395
Publish place:
COI: LEMCONF01_050
Language: PersianView: 189
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا مدملی - کارشناس ارشد رشته مدیریت، گرایش منابع مدرس دانشگاه پیام نور شهرستان اندیکا

Abstract:

بحث حقوق و دستمزد برای مدیران امروزی و آینده صرف نظر از اینکه در کدام بخش از اقتصاد جامعه اعم از خصوصی یا دولتی شاغل باشند، اهمیت بسزایی دارد. با وجود اینکه در روانشناسی مطرح میشود که پول تنها میتواند معدودی از نیازهای متنوع و متعدد انسانها را ارضا کند، اما جای هیچ شک و تردیدی نیست که پول هنوز هم از مهمترین انگیزه هاست. به استناد تحقیقات پیشین، شمار فراوانی از کم کاریها، عدم انگیزش و نارضایتیهای شغلی، موارد ترک خدمت و مواردی از این قبیل زاییده بی توجهی به انگیزههای مادی و نابرابریهای پرداخت یا کمبود مقررات و روشهای منظم، منطقی و منصفانه حقوق و مزایا است. بر همین اساس، تحقیقاتی در مورد نقش پاداش در بهره وری کارکنان، عوامل انگیزشی و تاثیر آن بر کارآیی کارکنان و تاثیر پرداختها در رضایتمندی کارکنان و موارد مشابه در سازمانهای مختلف انجام شده است؛ اما بررسی جامع در ارتباط با تاثیر فوق العاده پرداختی بر عملکرد کارکنان در سازمانهای دولتی و توجه به نقش عدالتو انگیزش در این میان، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این مهم و خلاء تحقیقاتی در این زمینه، در تحقیق حاضر به بررسی کیفی تاثیر فوق العادههای پرداخت بر عملکرد کارکنان با توجه به عدالت سازمانی و انگیزش پرداخته شده است. نتایج نظری این پژوهش میتواند به عنوان راهنمای راه و مکمل6ی در راستای توجه بیشتر به سیستم پرداخت و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان جهت دستیابی به بهرهوری بیشتر در سازمانهای دولتی و خصوصی باشد.

Keywords:

فوق العاده پرداخت، عملکرد، ارزیابی عملکرد، عدالت سازمانی، انگیزش

Paper COI Code

This Paper COI Code is LEMCONF01_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/649726/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مدملی، زهرا،1395،بررسی کیفی نقش عدالت سازمانی و انگیزش در ارتباط بین تاثیر فوق العاده های پرداختی بر عملکرد کارکنان،کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی،Shiraz،https://civilica.com/doc/649726

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 52,742
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support