ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از شاخص واژگانی برای اشکال سفالینه های خم، خمره و خنب

Year: 1395
Publish place:
COI: ICH02_115
Language: PersianView: 684
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محدثه سوخته سرایی - دانشجوی کارشناسی ارشد باستان شناسی موسسه آموزش عالی گلستان غیردولتی غیرانتفاعی
عابد تقوی - استادیار گروه باستان شناسی دانشگاه مازندران
مرتضی انصار - مربی گروه ادبیات موسسه آموزش عالی گلستان غیردولتی غیرانتفاعی

Abstract:

سفال بهعنوان یکی از دست ساختههای بشر که از دیرباز مورد استفاده بوده است،دارای اهمیت است..از مسایل مهم در ساخت ظروف، علاوه بر کاربرد، نام آنها و طبعا ارتباط نام هر یک از ظروف با کارکرد و کاربردشان است که این نامها بر اساس ظاهر، کاربرد و نوع استفاده باهم تفاوت دارند. لذا باتوجه بهتعاریف واژگان در لغتنامهها، طبقهبندی و تعیین نام هر یک از ظروف موردپژوهش صورت گرفت برای تحلیل هرچه بهتر و دقیقتر اشکال سفالینه با تکیه بر تعاریفی که در لغتنامه ها آمده و اسامیای که در آثار نویسندگان و شاعران ذکرشده اقدام به تقسیمبندی گردید. خمره و خنب برای ذخیره مواد بهکار میرفتند. پس کاربرد ظروف مبنایی برای تقسیمبندی میتواند باشد.اندازه و گنجایش ظروف نیز باعث ایجاد تفاوت در نامگذاری میشود مثل خم و خمره و خنب که در شکل ظاهری به هم شباهت دارند اما از نظر گنجایش و اندازه متفاوتاند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICH02_115. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/649932/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سوخته سرایی، محدثه و تقوی، عابد و انصار، مرتضی،1395،استفاده از شاخص واژگانی برای اشکال سفالینه های خم، خمره و خنب،دومین کنفرانس بین المللی علوم انسانی با رویکرد بومی - اسلامی و با تاکید بر پژوهش های نوین،Behshahr،https://civilica.com/doc/649932

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 249
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support