ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصول مهم تعلیم و تربیت در مدارس از دیدگاه اسلام

Year: 1395
Publish place:
COI: ICH02_367
Language: PersianView: 389
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مطالعات و تحقیقات علمای تعلیم و تربیت نشان از اهمیت و جایگاه فوقالعاده امر آموزش و پرورش در دین اسلام دارد. پژوهشهای مزبور نشان از آن دارد که با مسلمان شدن مردمان از نژادها و جوامع مختلف، آموزش نقش مهمی در تشکیل یک اجتماع به هم پیوسته و جهانی ایفا کرده است. مسلمانان در قرنهای اول اسلامی دارای تقسیمبندی مشخصی از دانش بودند و علوم را به سهدسته تقسیم میکردند: علوم اسلامی، علوم فلسفی و علوم طبیعی و علوم ادبی هنری .. یکی از ویژگیهای مهم تربیت اسلامی، جامعیت اسلام است و مراد از آن، این است که اسلام تمام ابعاد اساسی شخصیت آدمی را در نظر گرفته و راهنماییهای لازم رابرای رشد انسان در همه ابعاد انجام داده است . آنچه در تربیت اسلامی میبینیم، توجه به تمام ابعاد است؛ یعنی از بعد عقلانی، معنوی و اخلاقی، اجتماعی و بعد بدنی گرفته، در تمام آنها هم در قرآن، هم در روایات، هم در رفتار پیامبر و امامان معصوم و تا آنجایی که اسناد تاریخی نشان میدهند، دررفتار پیامبران آسمانی دیگر، سلسله اعمال و رفتاری میبینیم که اگر انسان این اعمال و رفتار را انجام دهد، تمام ابعاد وجودی او تربیت یافته، رشد میکند و رو به کمال میرود؛ بنابراین چنانچه نظام تربیتی اسلام با نظامهای تربیتی دیگر مقایسه شود، این جامعیت در تعلیم و تربیت اسلامی بیشتر مشاهده میشود . در این مقاله سعی شده است تا به ضرورت تعلیم و تربیت در مدارس از دیدگاه اسلام پرداخته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICH02_367. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/650183/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، اسما و باقری، هانیه و کریمی، فاطمه،1395،اصول مهم تعلیم و تربیت در مدارس از دیدگاه اسلام،دومین کنفرانس بین المللی علوم انسانی با رویکرد بومی - اسلامی و با تاکید بر پژوهش های نوین،Behshahr،https://civilica.com/doc/650183

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support