ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی روش های لحاظ نمودن اثرات اندرکنش خاک و سازه در تحلیل و طراحی سازه ها

Year: 1396
Publish place:
COI: AUUM03_145
Language: PersianView: 1,406
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهبد محمودی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران-سازه ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین
هما شفیعی - هیات علمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین
حمید مظاهری - عضو هیات علمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین

Abstract:

با گسترش تکنولوژی و شهر نشینی، پروژه های گسترده و وسیعی طراحی و اجرا می شوند که بعضی از این پروژه ها باید در شرایط نامطلوب ژیوتکنیکی اجرا شود. در هنگام وقوع زلزله در چنین شرایطی، اثرات متقابل خاک سازه حایز اهمیت می باشد و رفتار سیستم سازه ها را به مقدار قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد.اثرات اندرکنش خاک سازه اختلافات پاسخ سازه در حالتی که این پاسخ با فرض برابر بودن حرکت پی سازه با حرکت میدان آزاد زمین محاسبه شده است را نسبت به پاسخ سازه با در نظر گرفتن حرکت اصلاح شده یا واقعی پی، نشان می دهد واین اختلافات به مشخصه های حرکت میدان آزاد زمین بعلاوه خواص سازه و تکیه گاه انعطاف پذیر (خاک مجاور و زیر پی) بستگی دارد. یکی از اصلی ترین مباحث در طراحی سازه های سنگین و سخت با پی های عمیق مثل سکوهای ساحلی ، ساختمان های بلند و نیروگاه های هسته ای مساله اندرکنش خاک و سازه می باشد . با این وجود ، در تحلیل دینامیکی سازه ها اغلب فرض می شود که خاک زیر شالوده صلب است و از اثرات اندکنشی میان خاک و سازه صرف می شود. در این حالت پاسخ سازه تنها متاثر از خواص دینامیکی خود سازه است و انعطاف پذیری خاک ، تاثیری در پاسخ سازه ندارد . در این واقعیت ، پاسخ سازه متاثر از خواص دینامیکی خاک ، فونداسیون و سازه می باشد که با فرض صلب بودن خاک زیر شالوده در تناقض است . اندکنش خاک – سازه در در اثر عبور امواج زلزله از میان سیستم خاک – سازه رخ می دهد. بنابراین واضح است که در نظر گرفتن اثر اندر کنش خاک – سازه جهت دستیابی به پاسخ واقعی و پیش بینی رفتار سازه ضروری خواهد بود . این تحقیق آثار اندکنش خاک و سازه در پاسخ لرزه ای سازه ها ، مراحل انجام تحلیل اندرکنش خاک – سازه وروش های مختلف اندکنش خاک – سازه مورد بررسی قرار گرفته است.

Keywords:

اندکنش خاک – سازه , روش های تحلیل اندکنش , پاسخ لرزه ای

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUUM03_145. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/650846/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، مهبد و شفیعی، هما و مظاهری، حمید،1396،بررسی روش های لحاظ نمودن اثرات اندرکنش خاک و سازه در تحلیل و طراحی سازه ها،سومین کنفرانس سالانه پژوهش های معماری، شهرسازی و مدیریت شهری،Shiraz،https://civilica.com/doc/650846

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,469
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support