ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر نانوحسگرها و کاربرد آن در پایش سموم کشاورزی

Year: 1395
COI: EMAA08_058
Language: PersianView: 323
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم کشاورز - دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه جهرم، جهرم، ایران
محمود محمودی اشکفتکی - استادیار گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه جهرم، جهرم، ایران
احسان هوشیار - استادیار گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه جهرم، جهرم، ایران

Abstract:

به دلیل نگرانی هایی که در مورد باقی ماندن سموم کشاورزی در آب، خاک و غذا وجود دارد، لازم است روش هایی ارایه شود که بتوان آفت کش ها را در همه مکان ها، شرایط و با سرعت زیاد اندازه گیری کرد، فناوری نانو این امکان را می دهد که حسگرهایی با حساسیت بالا و هزینه کمتر را تولید کرد تا بتوان گستره نظارت بر آفت کش ها را افزایش و بهبود داد. نانوحسگرها به طور ذاتی کوچکتر و حساس تر از سایر حسگرها می باشند. همچنین این ظرفیت را دارند که قیمت تمام شده آنها کمتر از قیمت تمام شده حسگرهای موجود در بازار باشد. در نهایت از آنجایی که نانوحسگرها هزینه های خرید و اجرا را کاهش می دهند؛ ممکن است به کارگیری آنها به صورت آرایه ها و توده ها، مقرون به صرفه باشد و همچنین بتوانند به شکل فراگیر و حتی اضافی در قطعات کاربرد پیدا کنند؛ به طوریکه اگر یک نانو حسگر از کار بیفتد و از مدار خارج شود بتوان از آن صرف نظر کرد و ضریب امنیت در حد مطلوبی باقی بماند، زیرا تعداد زیادی نانوحسگر دیگر در سیستم می توانند کار آن را به عهده بگیرند. در بخش نظامی و امنیت ملی نیز می توان از نانوحسگرها برای بررسی تشعشعات و بیوسم های زیستی استفاده کرد. در زمینه پزشکی نیاز به حسگرهایی است که بتوانند کوچکترین علایم نشان دهنده ی سرطان را شناسایی کنند. در صنایع هوافضا احتیاج به نانوحسگرهایی است که در بدنه ی هواپیما ها به عنوان سیستم هشدار دهنده ثابت قرار بگیرند و مشخص کنند که چه زمانی هواپیما احتیاج به تعمیرات دارد و کاربردهای مختلف دیگری در صنایع اتومبیل برای مصرف بهینه سوخت و غیره دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMAA08_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/651393/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشاورز، مریم و محمودی اشکفتکی، محمود و هوشیار، احسان،1395،مروری بر نانوحسگرها و کاربرد آن در پایش سموم کشاورزی، 8th Concferenceof on Recent Research in Science and Technology،Kerman،https://civilica.com/doc/651393

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 289
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support