ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش برنامه ریزی شهری در مدیریت بحران شهری

Year: 1396
Publish place:
COI: PSHCONF02_092
Language: PersianView: 893
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید محمود حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری

Abstract:

مدیریت بحران فرایند برنامه ریزی و اقدامات مقامات دولتی و دستگاه های اجرایی دولتی، شهرداری وعمومی است که با مشاهده،تجزیه وتحلیل بحران ها ،به صورت یکپارچه، جامع و هماهنگ با استفاده از ابزارهای موجود تلاش می کند از بحران ها پیشگیری نماید یا در صورت وقوع آنها در جهت کاهش آثار، ایجاد آمادگی لازم مقابله امداد رسانی سریع و بهبود اوضاع تا رسیدن به وضعیت عادی و بازسازی تلاش کنند. هدف اصلی از انتخاب این موضوع ایجاد یک مجموعه ای از راهبردها و سیاست ها و اقدامات موضعی و موضوعی مناسب بر مبنای این موضوع است و پژوهش حاضر از نظر هدف، پژوهش کاربردی و از نظر ماهیت و روش کار پژوهش تحلیلی توصیفی است. اساسا هر مبحث علمی که در صدد تشریح یا تبیین واقعیتی است، می بایست نظریات و تیوری های خود را در قالب مفاهیم گویا و رسا ارایه نماید. در واقع مفاهیم ابزار کار و وسایل انتقال اهداف و پژوهش های علمی می باشد. چون ممکن است خوانندگان به صورت متفاوت و با معانی مختلف، مفهومی که مطالعه می کنند را درک کنند. ضروری است قبل از هر گونه ورود به عرصه عملیاتی پروژه، آنچه را که در چارچوب مبانی نظری طرح انجام می شود، ارایه کرده تا خوانندگان نسبت به موضوعات برداشت درستی داشته باشند. ( گلگار، 1387 ) شناخت دقیق تر مفاهیم و جایگاه این مبحث می تواند اقدامی موثر در این خصوص باشد. بنابراین فرآیند تدوین برنامه و اصول پیشنهادی طرح های شهری می بایست در قالب دو برنامه کلان یعنی پیشگیری از بحران و کاهش اثرات بحران صورت گیرد و اقدامات و سیاست های پیشنهادی خاصی پیش بینی گردد.

Keywords:

برنامه ریزی شهری، مدیریت بحران، بحران شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF02_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/651872/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، سید محمود،1396،نقش برنامه ریزی شهری در مدیریت بحران شهری،دومین کنفرانس ملی شهرسازی،معماری،عمران،محیط زیست،Khorramabad،https://civilica.com/doc/651872

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support