ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی، رهیافتی نوین بهسوی تولید پایدار

Year: 1395
COI: ICMPE01_118
Language: PersianView: 554
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی شریعت - گروه مدیریت صنعتی، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران
سلیمان ایران زاده - گروه مدیریت صنعتی، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران
علیرضا بافنده زنده - گروه مدیریت صنعتی، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران

Abstract:

اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی، از اشتیاق انسان برای یکپارچه کردن سیستمهای دستساخت خود با سیستمهای متعلق به طبیعت متولد شده است و مفهوم تولید پایدار نیز که در اجلاس سازمان ملل متحد در خصوص محیطزیست و توسعه، در سال 1992 ظهور یافت و علت اصلی از بین رفتن محیطزیست را الگوی ناپایدار تولید و مصرف، بهویژه درکشورهای صنعتی دانست، ازجمله مباحث با اهمیت در مجامع علمی و بخصوص در حوزه مدیریت تولید و عملیات است. در این راستا یکی از مباحث مهم و کلیدی در حوزه تولید پایدار، موضوع اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی است کهیکی از چندین ایده و اقدام مرتبط با تولید پایدار است. ظهور این مسیله با تشابهی میان اکوسیستمهای طبیعی و صنعتی پیوند داشته و این رویکردها دیدگاهی جامع را فراهم کرده که از طریق آن میتوان بهطور گسترده و همزمان، نیازهایطبیعت و انسان را در نظر گرفت. بااینحال، در کشور ایران، اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی همچنان موضوعیناشناخته در جهان دانشگاهی و مهمتر از آن در حوزه تولید بوده و تاکنون نیز، در منابع علمی در خصوص اقدامات اکولوژیک و همزیستی صنعتی موضوعاتی، موردتحقیق واقع نشده است. مقالهی حاضر که یک تحقیق نظری، مفهومی استسعی میکند تا تعریف، ویژگیها و مقیاسهای عملکرد و همچنین دیگر جنبههای مرتبط با اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی را ارایه دهد. نتایج عمده نشان میدهند که استفاده از مفاهیم اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی میتواند بهتغییر رویکردهای حوزه تولید کمک شایانی نموده و از آن در راستای افزایش پایداری و کمک به تحقق تولید پایدار و کاهش تخریب و اثرات زیستمحیطی و همچنین کاهش حجم پسماندها و پسابهای دورریز حوزه تولید استفاده نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMPE01_118. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/652304/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریعت، محمدعلی و ایران زاده، سلیمان و بافنده زنده، علیرضا،1395،اکولوژی صنعتی و همزیستی صنعتی، رهیافتی نوین بهسوی تولید پایدار،First National Conference on Advanced Management and Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/652304

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,869
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support