ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مسیله مسیریابی وسیله نقلیه چندهدفه با دریافت و تحویل با پنجره زمانی نرم

Year: 1395
COI: SCLO02_003
Language: PersianView: 364
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرش افتخارالدین - کارشناس ارشد مهندسی صنایع _ دانشگاه دولتی بجنورد
محسن ضیایی - استادیار و عضو هیات علمی _ دانشگاه دولتی بجنورد

Abstract:

یکی از مباحث مهم که در چند دهه اخیر کاربرد بسیار بالایی در عمل داشته و برای افزایش کارایی و بهره وری سیستم های حمل ونقل مطرح شده است. بحث مسیله مسیریابی وسایل نقلیه است. مسیله مسیریابی وسایل نقلیه به مسیله ای اطلاق می شود که در آن تعدادی خودرو متمرکز در یک یا چند قرارگاه بایستی به مجموعه ای از مشتریان مراجعه نموده و خدمتی را ارایه دهند کههر یک دارای تقاضای معینی می باشند. نوع خاصی از این مسیله به مسیریابی وسیله نقلیه با برداشت و تحویل می پردازد که در این مسیله، با در نظر گرفتن برداشت و تحویل، هر تقاضای حمل، دارای یک محل برداشت مشخص )مبدا(، یک محل تحویل مشخص)مقصد( و حجم معینی محموله می باشد. این پژوهش درصدد است تا با مدل های ریاضی و روش های بهینه سازی به گونه ای عمل کند که جریمه های دیرکرد و زود کرد و هزینه های حمل ونقل حداقل نموده و موجب رضایت مشتریان گردد. وجود محدودیت هایمختلف در این گونه مسایل انواع مختلفی از مسایل کلاسیکی تشکیل می دهد که یکی از آن ها بحث وجود پنجره های زمانی نرم در سرویس دهی به مشتریان می باشد. در این گونه مسایل اجازه سرویس به مشتریان در خارج از بازه زمانی سخت نیز داده شده و برایهر واحد عدم سرویس به موقع)خارج از بازه زمانی سخت(جریمه ای در نظر گرفته می شود که لازم است مجموع ای هزینه ها حداقل گردد. این گونه مسایل نیز جزء مسایلNP-hard بوده و حل آن از طریق برنامه ریزی خطی و نرم افزارهای موجود مدت زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. در این پایان نامه به بررسی مسیله مسیریابی وسیله نقلیه با فرض وجود دریافت و تحویل و با پنجره زمانی پرداخته شده و برای حل این مسیله از روش فرا ابتکاری الگوریتم ژنتیکGA استفاده شده است. تعدادی مسیله نمونه برای نشان دادن کارایی الگوریتم پیشنهادی طراحی و حل شده است و نتایج محاسباتی آن ها با حل های به دست آمده با نرم افزارGAMSمقایسه شده است.

Keywords:

مسیریابی وسایل نقلیه , دریافت و تحویل با پنجره زمانی , محموله های دارای تاخیر , الگوریتم ژنتیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCLO02_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/653852/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افتخارالدین، آرش و ضیایی، محسن،1395،مسیله مسیریابی وسیله نقلیه چندهدفه با دریافت و تحویل با پنجره زمانی نرم،Supply Chain & Logistics،https://civilica.com/doc/653852

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,460
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support