ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رشدشخصیت کودکان

Year: 1396
COI: SHCONF03_251
Language: PersianView: 335
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی باقری فر - کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی سیستان و بلوچستان آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان دبستان شهید چمران
زهرا ابراهیمی شاهرودی - کارشناسی ارشد فلسفه اخلاق سیستان و بلوچستان آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان دبیرستان نمونه پژوهش
علی پودینه حاجی پور - کارشناسی علوم تجربی سیستان و بلوچستان آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان دبیرستان متوسطه
مهناز نجاری - کارشناس آموزش ابتدایی سیستان و بلوچستان آموزش و پرورش ناحیه یک زاهدان دبستان طالقانی

Abstract:

هدف از این تحقیق اینست که شخصیت ،به عنوان تحقق کامل تمامیت وجودی ما ، آرمانی غیر قابل حصول می باشد. اما غیر قابل بودن بحثی علیه کمال مطلوب نیست ،چون آرمان ها تنها نشانه ها هستند ،نه هدف.فروید ، زیربنای شکل گیری شخصیت را ،پدیده های فیزیولوژیک بدن می داند. او معتقد است که تحریکاتی که از بدن انسان سرچشمه می گیرد ،نوعی نمود در سطح روان شناختی انسان پیدا می کند.در تحت شرایط و موقعیت های مساعد داخلی و خارجی و عوامل مناسب ، گوهر و اصل شخصیت انسان شکوفا می شود و بالنده و متکامل می گردد. هنگامی که احساسات و امیال و گرایش ها و آرمان ها و تصویرهای ذهنی و علایق و خواست ها با هم تقابل پیدا می کنند ،بر حسب نیازهای طبیعی رشد و پرورش می یابیم و آنچه می خواستیم بشویم ، می شویم.بنابراین دو عامل اصلی تشکیل دهنده شخصیت یکی خصوصیات ارثی و آن دیگر تجارب زندگی است ، به ویژه تجارب سالهای اولیه زندگی.شخصیت از دیدگاه علم روانشناسی عبارت است از کل خصوصیات انسان.که در این مقاله از روش کتابخانه ای و روش تحلیلی و توصیفی استفاده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SHCONF03_251. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/654896/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقری فر، علی و ابراهیمی شاهرودی، زهرا و پودینه حاجی پور، علی و نجاری، مهناز،1396،بررسی رشدشخصیت کودکان،The 3rd National Conference of New Researches in the Field of Humanities and Social Studies in Iran،Qom،https://civilica.com/doc/654896

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support