ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی فنی، اجرایی و اقتصادی روسازی بتن غلتکی و آسفالتی مطالعه موردی (کمربندی گالیکش)

Year: 1396
COI: NCCP02_004
Language: PersianView: 352
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا افتخاری - کارشناس مقاومت مصالح آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان گلستان، وزارت راه و شهرسازی، ایران، گرگان
سحر یازرلو - دانشجو دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر، کارشناس شیمی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان گلستان، وزارت راه و شهرسازی، ایران، گرگان
هومن صاعدی - کارشناس اداره کل امور فنی و مهندسی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی، ایران، تهران
عبدالقادر امانزاده سید - مسیول شعبه گرگان آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان گلستان، وزارت راه و شهرسازی، ایران، گرگان

Abstract:

قیمت بالای قیر از یک سو و ارزانی و فراوانی سیمان از سوی دیگر، فکر و زمینه جایگزینی روسازی های آسفالتی را با روسازی های بتنی فراهم نموده است. روسازی بتنی به علت هزینه بالایی که در گذشته داشته، مورد استقبال قرار نمی گرفته، اما با گذشت زمان، این هزینه نسبت به آسفالت کاهش یافته و در حال حاضر با وجود مزایایی، همچون شیار شدگی کم، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری زیاد، بهسازی کمتر در طول یک دوره زمانی و ایمنی بالاتری که نسبت به آسفالت دارد، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است . در این مقاله ویژگی بتن غلتکی که تقریبا اغلب خواص مطلوب روسازی های بتنی را داشته و از طرف دیگر هزینه ساخت آن کمتر و اجرای آن آسانتر از روسازی های متداول بتنی است، معرفی می گردد و به مقایسه فنی، اجرایی و اقتصادی بتن غلتکی با روسازی آسفالتی از جمله مصرف سیمان کمتر نسبت به بتن معمولی، امکان استفاده از وسایل اجرای متداول در ساخت روسازی های آسفالتی، امکان استفاده از مصالح با کیفیت کمتر از استاندارد بتن معمولی و عدم نیاز به آرماتور، قالب بندی و تعبیه درز پرداخته، در نهایت با استفاده از جداول تهیه شده و ضخامت هر یک از لایه ها، قیمت تمام شده هر دو نوع روسازی آسفالتی و غلتکی محاسبه و مقایسه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCP02_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/656445/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افتخاری، حمیدرضا و یازرلو، سحر و صاعدی، هومن و امانزاده سید، عبدالقادر،1396،بررسی فنی، اجرایی و اقتصادی روسازی بتن غلتکی و آسفالتی مطالعه موردی (کمربندی گالیکش)،2st National Conferecne on Concrete Pavements،Tehran،https://civilica.com/doc/656445

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support