ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تببین محله های اختصاصی شده با تاکید بر سرزندگی و پایداری شهری

Year: 1395
Publish place:
COI: ICOHACC02_348
Language: PersianView: 181
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی آذر - استادیارگروه مهندسی شهرسازی و معماری ، واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی، مراغه، ایران.

Abstract:

امروزه شهرنشینی به عنوان پدیده ای که در اث ر تداخل جنبههای مختلف و ضروری زندگی مدرن، مظهر شبکهای از روابط پیچیده اجتماعی شده است، بستر و شکلدهنده بسیاری از چالشهای اساسی در زندگی شهروندان است. یکی از چالش هایی که بر سرزندگی و پایداری شهرها تاثیر منفی می گذارد، گسترش محله های اختصاصی است. محله های اختصاصی فضاهایی هستند که از طریق موانع فیزیکی مانند درب از سایر محله های شهری متمایز هستند و باعث گسیختی شهری و کاهش انسجام اجتماعی در کل سطح شهر می شوند.در این مقاله سعی بر آن شده است که با بررسی نظریههای مرتبط با مفهوم محله های اختصاصی، دلایل شکل گیری و پیامدهای نامطلوب اینگونه از محلات پرداخته شود. این تحقیق که با روش توصیفی–تحلیلی و تکیه بر اسناد مکتوب انجام گرفت نشان می دهد که سبک زندگی خاص، امنیت و ترس از جرم، وجهه و متمایز کردن محله از سایر محله ها و همچنین احداث خانه های سازمانی در قالب مجتمع های مسکونی از جمله دلایل ایجاد محله های اختصاصی می باشد. همچنین با گذاشتن موانع و محدودیت ورود به داخل محله های اختصاصی شده میزان تردد و عبور و مرور در داخل محله کاهش یافته و ضمن افزایش امکان وقوع جرم به خاطر نظارت کم، میزان سرزندگی و نشاط ساکنین نیز کاهش می یابد. از هم گسیختگی اجتماعی شهر، ایجاد هزینه برای مدیران شهری، عدم امکان کمک رسانی در مواقع بحران و نفوذ ناپذیر کردن فضاهای شهری از جمله نتایج نامطلوب محله های اختصاصی هستند. بررسی و تبیین محله های اختصاصی شده، وضعیت سطح پایداری و سرزندگی شهری در اینگونه از محله های، تاثیر امنیت در اختصاصی نمودن محله های از جمله اهداف این تحقیق می باشد.

Keywords:

محله های اختصاصی ، امنیت شهری، پایداری، محیط های مسکونی، سرزندگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOHACC02_348. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/657097/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آذر، علی،1395،بررسی و تببین محله های اختصاصی شده با تاکید بر سرزندگی و پایداری شهری،دومین کنفرانس بین المللی انسان، معماری، عمران و شهر،Tabriz،https://civilica.com/doc/657097

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,127
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support