ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سیستم مدیریت کیفیت در مراکز آموزشی ( استاندارد سازی و ممیزی سازمانی)

Year: 1396
COI: FINMGT07_064
Language: PersianView: 287
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بابک توکلی نژاد - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات ، دانشکده ی آموزش های الکترونیکی ، دانشگاه سیستان و بلوچستان ، زاهدان ، ایران
بهمن کرد تمینی - دانشیار دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی گروه روانشناسی ،دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان ، ایران
آرمان بهاری - دکتری تخصصی مهندسی صنایع- اتوماسیون صنعتی، عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشکده صنعت و معدن،گروه مهندسی صنایع، زاهدان، ایران

Abstract:

آموزش جهت دار و کاربردی نیازمند استاندارد می باشد و استانداردها به بهبود فرآیند آموزش کمک می نمایند. پیاده سازی و اجرای این اصول مدیریت کیفیت شرط لازم هر سازمان برای ورود به عرصه رقابت جهانی است.اکثر کارشناسان سیستم مدیریت کیفیت و نیز مدرسان و ممتحنان آموزشی بر این باورند که سیستم های مدیریت کیفیت تاثیر مهم و مثبتی بر عملکرد و ارتقاء کیفیت ارایه خدمات آموزشی خواهد داشت و رعایت الزامات آموزشی را موجب خواهد شد. از آنجاییکه مشتری تنها کسی است که می تواند درجه کیفیت محصول را تامین نماید و تامین رضایت مشتری بعنوان جدیدترین تعریف کیفیت مطرح می باشد، بنابراین خدمات آموزشی بعنوان محصول مراکز آموزشی، باید دارای ویژگی هایی باشد تا نیازهای مشتریان را تامین نماید و این موضوع است که ارتقاء کیفیت خدمات را مشخص می سازد. با استفاده از سیستم مدیریت کیفیت می توان کلیه فرایندهایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر خدمات آموزشی قابل ارایه تاثیر گذارند را تحت کنترل قرار داد تا اطمینان حاصل شود که خدمات ارایه شده ، نیازها و انتظارات آموزش گیرندگان و مراجع قانونی را برآورده می نمایند. این پژوهش با هدف بررسی نحوه استقرار سیستم های مدیریت کیفیت در مراکز آموزشی و چالش های پیش رو انجام شده است

Keywords:

سیستم مدیریت کیفیت، استاندارد، مراکز آموزشی

Paper COI Code

This Paper COI Code is FINMGT07_064. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/658495/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توکلی نژاد، بابک و کرد تمینی، بهمن و بهاری، آرمان،1396،سیستم مدیریت کیفیت در مراکز آموزشی ( استاندارد سازی و ممیزی سازمانی)،7 th International Conference on Accounting and Management with Modern research Sciences،Tehran،،،https://civilica.com/doc/658495

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper سیستم مدیریت کیفیت در مراکز آموزشی ( استاندارد سازی و ممیزی سازمانی)
سیدرضاموچانی (1396/08/19): با سلام و ارادت . یک مقاله کلی و عمومی بوده که برگرفته از کتب و مقالات مرتبط می‌باشد و به عقیده بنده ایده و الگوی نوآورانه ای در آن لحاظ نشده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,099
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support