ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی منابع سازمانی در بخش اورژانس با استفاده از بهینه سازی مدل شبیه سازی

Year: 1396
COI: FINMGT07_080
Language: PersianView: 308
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه اسدی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان ، دانشکده فنی و مهندسی، گروه مهندسی صنایع، ، زاهدان، ایران
آرمان بهاری - عضو هییت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، دانشکده فنی و مهندسی، گروه مهندسی صنایع،زاهدان، ایران

Abstract:

در سال های اخیر، بهینه سازی مدلهای شبیه سازی توجه بسیاری از محققان را به خود جلب کرده است. این در حالی است که اطلاعاتی برای مدل کردن یک مساله بکار می رود اغلب دارای خاصیت غیرقطعی و تصادفی هستند. برای این نوع از مسایل پیچیده که قابل حل با روش های معمول همچون برنامه ریزی ریاضی نیستند روش های بهینه سازی مدل شبیه سازی از سوی تحلیلگران حوزه شبیه سازی توسعه داده شده است. در این روش ها، ابتدا مساله به کمک ابزار شبیه سازی مدل شده و سپس با استفاده از ابزار بهینه سازی سعی در یافتن بهترین ترکیب متغیرهای ورودی به منظور بهینه کردن معیار عملکرد سیستم می شود. روش شبه مدل محور، ابزار بهینه سازی است که در این پژوهش به منظور بهینه سازی یک مدل شبیه سازی فرآیند محور، به آن توجه شده است. در این پژوهش با استفاده از یک مدل شبیه سازی مطابق با زبان مدیریت توسعه داده شده، ایستگاه گلوگاه در زیر Visual Paradigm فرآیند کسب و کار 3 که در نرم افزار سیستم مورد نظر تعیین شده است. سپس برای از بین بردن مشکل گلوگاهی، برای متغیرهای اثرگذار روشی برای کمینه سازی میانگین پاسخ برای مساله ترکیب بهینه منابع اثرگذار بخش اورژانس بیمارستان مدرس ارایه شده است. برای بهینه سازی متغیرهای مساله مطرح شده از نرم افزار Lingo استفاده شده است. نتایج حاصل از بهینه سازی مدل پیاده سازی شده، بهبود 49.6 درصدی در متوسط زمان انتظار بیماران و کاهش 51 درصدی در میزان هزینه بکارگیری منابع را نشان داد.

Keywords:

سازی، بهینه سازی، بهینه سازی مدل شبیه سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is FINMGT07_080. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/658511/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی، فرزانه و بهاری، آرمان،1396،برنامه ریزی منابع سازمانی در بخش اورژانس با استفاده از بهینه سازی مدل شبیه سازی،7 th International Conference on Accounting and Management with Modern research Sciences،Tehran،،،https://civilica.com/doc/658511

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,615
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support