Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سبک زندگی اسلامی از منظر قرآن کریم

Year: 1396
Publish place:

COI: GHADIRCONF02_199
Language: PersianView: 6,576
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا طبیبی - استادیار گروه قرآن و حدیث، دانشکده علوم انسانی دانشگاه اراک ایران
معصومه افشاری - دانشجوی کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث، گروه الهیات دانشکده علوم انسانی دانشگاه اراک ایران

Abstract:

از جمله مسایل مهمی که تحقیق در ان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، سبک زندگی اسلامی و ویژگی های آن از منظر قرآن و روایات می باشد هدف از انجام این تقحیق، بررسی سبک زندگی اسلامی از منظر قرآن کریم می باشد. این پژوهش از نوع تحقیقات بنیادی نظری است و داده های به دست آمده جهت تحلیل به روش کتابخانه ای اسنادی گردآوری شده است. مبنا و معیار تجزیه و تحلیل در این پژوهش استفاده از استدلال قیاسی، استقرایی، تشخیص، تفاوت و تمایز و مقایسه می باشد که به کمک تفکر، تعقل، منطق و استدلال صورت گرفته است لذا از گام اول با استفاده از مطالعات کتابخانه ای ابتدا به بررسی مبانی نظری تحقیق همچون سبک زندگی اسلامی پرداخته شد در گام دوم با استفاده از منابع غنی اسلامی همچون قرآن نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به بررسی آیات قرآن کریم و رویات مرتبط با سبک زندگی اسلامی پرداخته شد در گام سوم با تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده و مشورت با اساتید و صاحب نظران مربوطه به تفصیر مطالب به دست آمده پرداخته شده و نتیجه گیری نهایی بیان گردید. در نتیج این تحقیق، در قرآن زا سبک زندگی به عنوان حیات طیبه نام برده شد دین اسلام به عنوان کامل ترین دین، تمامی شیون زندگی انسان را اعم از فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی در بر می گیرد و با بهره گیری از آن می توان بهترین سبک را برای زندگی انتخاب کرد ایمان و عمل صالح ملاک و معیار اساسی سبک زندگی اسلامی است آیات الهی به بهترین نحو سبک زندگی را معرفی کرده اند و موفقیت در دنیا و آخرت را برای انسان ها تضمین می کند همچنین زندگی اسلامی، جنبه های مادی و معنوی زندگی عمیقا به یکدیگر همبسته اند و رستگاری انسان به سلامت و ارتباط این دو جنبه بستگی دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GHADIRCONF02_199. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/659740/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طبیبی، علیرضا و افشاری، معصومه،1396،بررسی سبک زندگی اسلامی از منظر قرآن کریم،دومین کنفرانس بین المللی مطالعات اجتماعی فرهنگی و پژوهش دینی،Rasht،https://civilica.com/doc/659740

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,223
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support