ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر گرایش کارآفرینانه بر میزان صادرات با توجه به نقش عملکرد نوآورانه مطالعه موردی: شرکت های صادرتی استان مازندران طی سال های 1393 و 1394

Year: 1396
COI: TOROUD04_016
Language: PersianView: 250
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید حسین طاهری اطاقسرا - کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل
ابوالحسن حسینی - عضو هییت علمی دانشگاه مازندران

Abstract:

هدف از این تحقیق، بررسی تاثیر گرایش کارآفرینانه بر میزان صادرات با توجه به نقش نوآوری می باشد. روش این تحقیق کمی و هدف آن کاربردی است. جامعه آماری تحقیق شرکت های کوچک و توسط استان مازندران و 110 شرکت موجود در این حوزه، به کمک فرمول کوکران 87 شرکت به عنوان نمونه تحقیق انتخاب شدند. سپس به کمک شیوه نمونه گیری تصادفی طبقه بندی نامتناسب این شرکت ها انتخاب و پرسشنامه استانداردی را برای آن ها ارسال شد. سپس به کمک آزمون معادلات ساختاری در نرم افزار PLS معلوم شد که که 2 بعد از گرایش کارآفرینانه (پیش فعال بودن و نوآوری) تاثیر مثبت و معناداری بر میزان صادرات دارد در حالی که تمایل به رقابت بر میزان صادرات تاثیر معناداری ندارد. در صورت داشتن گرایش کارآفرینانه که سبب نوآوری و خلاقیت مستمر و همراه با تغییرات بازار باشد، سبب افزایش فروش محصولات در بازارهای بین المللی می شود. این مساله می تواند به این خاطر باشد که محیط پیچیده امروزی، سازمانها را با ابهام و پیچیدگی زیادی مواجه کرده است و به نظر می رسد تنها راه نجات سازمان ها، استفاده از شیوه های خلاقانه و نوآورانه درجهت انعطاف پذیرتر کردن شرایط، بهره گیری از فرصت ها به سود خود و رقابت با رقبا است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TOROUD04_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/659848/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهری اطاقسرا، سید حسین و حسینی، ابوالحسن،1396،بررسی تاثیر گرایش کارآفرینانه بر میزان صادرات با توجه به نقش عملکرد نوآورانه مطالعه موردی: شرکت های صادرتی استان مازندران طی سال های 1393 و 1394،National Conference on Applied Economics and Management،Babolsar،https://civilica.com/doc/659848

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,667
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support