ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر رهبری تحول آفرین و جو ارتباطی بر تسهیم دانش مطالعه موردی (کارکنان شرکت های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو)

Year: 1396
Publish place:
COI: AMEM01_177
Language: PersianView: 260
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه زندآگاهی - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره وری، دانشگاه علم و صنعت
راضیه السادات حسینی دینانی - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره وری، دانشگاه علم و صنعت
پیمان اخوان - استادیار مجتمع مدیریت و مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران

Abstract:

دانش مهم ترین منبع برای سازمان هایی که در محیط های رقابتی و پویا مشغول به کار هستند در نظر گرفته می شود. لذا در یک محیط رقابتی، توانایی سازمان در جذب دانش اعضا و ساخت دانش جدید قدرت رقابتی را تعیین می کند. همچنین به اشتراک گذاری دانش با هدف انتقال و مبادله دانش و تجربه افراد برای دست یابی به اهداف سازمانی انجام می گیرد و باعث موفقیت سازمان ها در محیط رقابتی می شود. تعیین این که چه عواملی باعث ارتقا یا ممانعت از تسهیم دانش در گروه ها یا سازمان ها می شود مبحث تحقیقاتی مهمی را شکل می دهد. برای انجام این مهم، در این تحقیق سعی شده است، تا چند نمونه از عوامل تاثیرگذار در به اشتراک گذاری دانش، مورد بررسی قرار گیرد. این پژوهش با استفاده ازابزار پرسشنامه به کاوش تاثیر رهبری تحول آفرین و جو ارتباطی بر تسهیم دانش پرداخته است. جامعه آماری این پژوهش صنعت خودرو سازی و نمونه آماری آن برخی از کارکنان شرکت ایران خودرو و سایپا بوده که برای مدل یابی معادلات ساختاری از نرم افزار لیزرل و برای تعیین آلفای کرونباخ از نرم افزار SPSS استفاده شده است. نتایج نشان می دهند که رهبری تحول آفرین و جو ارتباطی در توضیح تسهیم دانش متغیر های کلیدی هستند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AMEM01_177. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660475/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زندآگاهی، عاطفه و حسینی دینانی، راضیه السادات و اخوان، پیمان،1396،بررسی تاثیر رهبری تحول آفرین و جو ارتباطی بر تسهیم دانش مطالعه موردی (کارکنان شرکت های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو)،اولین همایش حسابداری،مدیریت و اقتصاد با رویکرد پویایی اقتصاد ملی،Malayer،https://civilica.com/doc/660475

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,553
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support