ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معماری سنتی ایران و تاثیر شیشه های رنگی بر گرافیک محیطی این سبک

Year: 1396
COI: CSCSE01_027
Language: PersianView: 479
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صدیقه سلمان - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ارتباط تصویری، دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران

Abstract:

تشخیص فاصله بین نقاشی با گرافیک مجسمه با معماری و غیره امری بسیار مشکل است. امروزه یک ساختمان مسکونی خصوصیات یک مجسمه درمحیط شهری را داراست چرا که مفهوم و اندیشه و تنوع نگرش درهنر همه اینها را درهم تنیده است. اما با نفوذ هنرغرب ساختارشهرهای ایران دگرگون شد و وحدت خود راازدست داد.زیباسازی جوامع تاثیر فراوانی در سلامت ذهنی مردم دارد. مهم ترین ویژگی گرافیک محیطی، ایجاد مناظر زیبای بصری در جامعه است. در معماری سنتی ایران استفاده از رنگ و نور در فضا اهمیت زیادی داشت، چنانچه با استفاده ازتابش نور از طریق دریچه و پنجره و شیشه های رنگی نور فضایی بیرونی را واردفضای درونی می کردند.هدف از نگارش این مقاله بررسی تاثیر شیشه های رنگی در معماری و تاثیر آن بر گرافیک محیطی شهر می باشد که کمبود آن در بافت شهری احساس می شود. این امر به جذابیت و زیبایی گرافیک محیطی فضای شهری می افزاید و عنصر رنگ و نور را که می تواند بر ذهن و روان انسان تاثیر گذارباشد را وارد محیط می کند.در این مقاله تحلیلی-توصیفی سعی شده پس از پرداختن به ویژگیهای شیشه های رنگی، استفاده آن در پنجره های اروسی و کاربرد وتاثیر آن در گرافیک محیطی معماری سنتی ایران مورد بررسی قرار گیرد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSCSE01_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660971/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلمان، صدیقه،1396،معماری سنتی ایران و تاثیر شیشه های رنگی بر گرافیک محیطی این سبک، First International Conference on Smart City and Smart Environment،Isfahan،https://civilica.com/doc/660971

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,580
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support