ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش ها و راهکارهای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب

Year: 1396
Publish place:
COI: ICCAD01_103
Language: PersianView: 2,352
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی داوریار - استادیار گروه حقوق، فقه و حقوق اسلامی،دانشگاه پیام نور مرکز مشهد، خراسان رضوی، ایران
فرزانه فریدانی - دانشجوی دکتری رشته فقه و مبانی حقوق، دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه، خراسان رضوی، ایران

Abstract:

امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب امروزه ذهن بسیاری از اندیشمندان جامعه را درگیر خودنموده است، گروهی این مسیولیت خطیر را بر عهده گرفته اند و تلاش های پی در پی در این حوزهصورت گرفته است، در این پژوهش که در راستای بهبود این روش های امر و نهی در این حوزه استبه بررسی عوامل موثر در اثر پذیری امر به حجاب و نهی از کم حجابی پرداخته شده است، عواملیهمچون احساس امنیت مخاطب، تربیت و اعتقادات او، مقبولیت شخص آمر به معروف و ناهی از منکر،نحوه بیان ونوع الفاظ او و همچنین ویژگی های شخصیتی او، شرایط پیرامونی امر و نهی، نحوه عملکردنیروهای مرتبط با امر به حجاب و نهی از کم حجابی و روشهای عملی امر و نهی، که همگی عواملیهستنند که این امر را تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین علاوه بر بررسی عوامل موثر بر اثربخشی بهبررسی آسیب ها و شبهات مطرح شده در این حوزه پرداخته شده است، و فراوانی هر کدام نشان دادهشده است، آسیب های مطرح شده در این حوزه در دو دسته آسیب های مهم معرفتی و آسیب هایمهم مربوط به روش شناسایی شده اند، که آگاهی نسبت به آن ها به داشتن دید وسیع در این زمینه کمکنموده است. بررسی عوامل اثر بخش در امر و نهی در حوزه حجاب نشان داد که بین متغیر اثربخشی امربه معروف و نهی ازمنکر و مقبولیت آمر و ناهی، احساس امنیت مخاطب امر و نهی، خصوصیات آمر وناهی، اعتقادات و تربیت مخاطب امر و نهی و روش های عملی در این حوزه رابطه معنادار و مستقیمبرقرار می باشد.

Keywords:

امر به معروف , نهی از منکر , چالش ها و راهکارها , حجاب

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCAD01_103. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/662859/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
داوریار، محمدعلی و فریدانی، فرزانه،1396،چالش ها و راهکارهای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه حجاب،همایش ملی عفاف ،حجاب و سبک زندگی،Zaveh،https://civilica.com/doc/662859

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 55,963
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support