ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی روابط خارج از عرف دختران

Year: 1394
COI: JR_RJSW-1-4_007
Language: PersianView: 274
This Paper With 40 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 40 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل ذوالفقاری - دانشیار جامعهشناسی دانشگاه شاهد
اکرم رمضانی - کارشناس ارشد جامعه شناسی

Abstract:

هدف اصلی این مقاله، مطالعه جامعه شناختی روابط خارج از عرف در میان گروهی از دختران است. از آن جایی که در جامعه ایران، رابطه جنسی فقطدر قالب زوجیت مشروع شمرده میشود، این مقاله کوشیده است تا انگیزه دختران از برقراری روابط غیرمتعارف، نگرش آنها نسبت به این گونه روابط،پیامدهای روابط غیرمتعارف و عواملی که به زعم دختران مورد مطالعه در بروز این پدیده موثر است را درک کند. روش شناسی پژوهش، کیفی است .دادههای پژوهش حاضر با استفاده از تکنیک مصاحبه نیمه منتظم، گردآوری شده است. همچنین براساس نمونه گیری گلوله برفی و با استفاده از معیاراشباع نظری، بیست و یک نفر از دخترانی که روابط غیرمتعارف را تجربه کرده بودند و در شهر تهران زندگی میکردند، در این مطالعه شرکت کردند .جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات از روش نظریه زمینهای استفاده شده است .یافتههای به دست آمده با استفاده از روش نظریه زمینهای شامل مقولات عمده و یک مقوله هسته با عنوان بازاندیشی در تعاملات جنسی می باشد . اینمطالعه نشان میدهد که بخشی از دختران مورد مطالعه، در مورد روابط بین دو جنس بازنگری کردهاند و برخلاف آموزههای اجتماعی، مذهبی و فرهنگی،روابط جنسی که خارج از چارچوب زناشویی صورت میگیرد را مجاز تلقی کردهاند و بخش دیگری از دختران رابطه غیرمتعارف را در ص ورتی درستمی دانند که در بستر رابطه عاشقانه معطوف به ازدواج رخ می دهد.بر اساس نتایج پژوهش نیز پیشنهاداتی نظیر ایجاد فضای مناسب همسرگزینی، غنیسازی محتوای برنامه های رسانه های داخلی به منظور پیشگیری از تاثیر رسانه های بیگانه در تغییر نگرش دختران نسبت به روابط غیرمتعارف ارایهشده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_RJSW-1-4_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/664451/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ذوالفقاری، ابوالفضل و رمضانی، اکرم،1394،آسیب شناسی روابط خارج از عرف دختران،https://civilica.com/doc/664451

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,894
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support