ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و رتبه بندی عوامل تاثیر گذار بر اجرای مناسب عملیات نجات دریایی در مقیاس بزرگ

Year: 1393
COI: JR_MST-1-2_006
Language: PersianView: 272
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جعفر سیاره - استادیار مدیریت دریانوردی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
عباس هراتی مختاری - استادیار تکنولوژی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
مجید فراست - مربی دریانوردی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)

Abstract:

هدف از این تحقیق بررسی و رتبه بندی عوامل تاثیرگذار بر اجرای مناسب عملیات نجات دریایی در مقیاس بزرگ می باشد. عملیات نجات در مقیاس بزرگ، عملیاتی است که برای کمک رسانی فوری به تعداد زیادی از افراد در اضطرار انجام می شود، به طوری که امکانات موجود در یک مرکز جستجو و نجات به تنهایی جواب گوی این امر نباشد. امروزه، با رشد چشمگیر تردد شناورها و هواپیماهای مسافربری در دنیا و به دنبال آن بروز حوادث و سوانح دریایی، در سال های اخیر عملیات نجات دریایی در مقیاس بزرگ یکی از عملیات های مهم و قابل توجه سازمان های بین المللی قرار گرفته است. بدیهی است، آمادگی ضعیف برای اجرای این عملیات می تواند، باعث از دست رفتن جان تعداد زیادی از افراد گردد. جهت اجرای مناسب این عملیات و اقدام جهت نجات جان حداکثری افراد در اضطرار، لازم است ابتدا عوامل تاثیر گذار بر آن مشخص گردند. بدین منظور، عوامل اثرگذار بر اجرای مناسب عملیات نجات دریایی در مقیاس بزرگ، از طریق پرسشنامه که به وسیله 218 نفر از کارشناسان، متخصصان و دریانوردان ایرانی که به صورت تصادفی انتخاب شده اند، مشخص شده است. پایایی پرسشنامه از طریق ضریب آلفای کرونباخ (86/0) سنجیده شده است. سپس با استفاده از آزمون دوجمله ای و فریدمن، تایید و رتبه بندی انجام پذیرفته است. یافته ها حاکی از آن هستند که از بین عوامل اثر گذار، عواملی همچون به روز بودن امکانات و تجهیزات، سرعت عمل افراد درگیر عملیات نجات، سرعت اطلاع رسانی وقوع حادثه، استفاده از بالگرد، چرخش سریع و صحیح اطلاعات و نهایتا چگونگی مدیریت عملیات نسبت به سایر عوامل از تاثیر گذاری بیشتری برخوردار هستند.

Keywords:

عملیات نجات دریایی , افراد مضطر در دریا , نجات دریایی در مقیاس بزرگ

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_MST-1-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/665269/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیاره، جعفر و هراتی مختاری، عباس و فراست، مجید،1393،بررسی و رتبه بندی عوامل تاثیر گذار بر اجرای مناسب عملیات نجات دریایی در مقیاس بزرگ،https://civilica.com/doc/665269

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,130
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support