ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رتبه بندی روش های مناسب همکاری فناورانه در بنگاه های با محصولات و سیستم های پیچیده (مورد مطالعه: شرکت توگا)

Year: 1393
COI: JR_JTDM-2-3_003
Language: PersianView: 238
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی محمدی - عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، تهران، ایران
سید علی حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی، دانشکده علوم و فنون نوین، دانشگاه تهران، تهران، ایران
مهدی حمیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی، دانشکده علوم و فنون نوین، دانشگاه تهران، تهران، ایران
بهروز محمودی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی، دانشکده علوم و فنون نوین، دانشگاه تهران، تهران، ایران

Abstract:

محصولات و سیستم های پیچیده، نقشی مهم در فعالیت های اقتصادی بنگاه ها، صنایع و کشورها ایفا می کنند و امروزه توجه روزافزونی معطوف به این صنایع گشته است. اما تولید این نوع از محصولات همواره با پیچیدگی همراه است و شرکت ها و سازمان ها قادر نیستند به تنهایی به تولید اینگونه محصولات بپردازند. لذا همکاری فناورانه جزیی جدایی ناپذیر از تولید این نوع محصولات به شمار می آید. این پژوهش پس از ارایه ادبیات مربوط به محصولات و سیستم های پیچیده، به معرفی انواع روش های انتقال فناوری پرداخته و شاخص های مطرح شده در ادبیات جهت انتخاب روش مناسب انتقال فناوری را مورد بررسی قرار می دهد. در ادامه با توجه به نتایج بررسی شاخص ها، انجام مصاحبه و مطالعات تطبیقی انواع مدل های انتقال فناوری مناسب برای مورد مطالعه را شناسایی و پس از توزیع پرسشنامه به رتبه بندی این مدل ها با استفاده از روش ترکیبی AHP و TOPSIS پرداخته است. می توان چنین بیان کرد که انتقال فناوری در این شرکت با استفاده از روش های ادغام ، حق لیسانس ، برون سپاری و یا کنسرسیوم بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت.

Keywords:

همکاری فناورانه , محصولات و سیستم های پیچیده , همکاری فناورانه

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JTDM-2-3_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/665430/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، مهدی و حسینی، سید علی و حمیدی، مهدی و محمودی، بهروز،1393،شناسایی و رتبه بندی روش های مناسب همکاری فناورانه در بنگاه های با محصولات و سیستم های پیچیده (مورد مطالعه: شرکت توگا)،https://civilica.com/doc/665430

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 70,224
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support