ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و ارزیابی تاثیر عوامل موفقیت کلیدی فرهنگ سازمانی بر عملکرد سازمانی از طریق کارت امتیازی متوازن

Year: 1395
COI: ORGANCUL01_034
Language: PersianView: 354
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد صادقی - دانشجوی دکترای مدیریت استراتژیک، دانشگاه ملی اسپانیا، مادرید، اسپانیا
امیر صادقی - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی مدیریت، دانشگاه ملی مالزی، کوالامپور، مالزی

Abstract:

بازار تجارت جهانی، هر روز به یمن ورود متغیرهای جدید و پیچیده رقابتی تر می شود و آشکار است که سازمان هایی می توانند در این محیط پر تلاطم و غیر قابل پیش بینی به فعالیت مستمر خود ادامه دهند، که فرهنگ سازمانی مناسبی در سرتاسر بخش های مرتبط با عملیات های گوناگون سازماندهی کرده باشند. لذا بررسی ارتباط میانفرهنگ سازمان و عملکرد آن از موضوعات بسیار جدید در حوزه فرهنگ سازمانی بوده و نیازمند توجه بیشتر پژوهشگران به آن است. هدف این مقاله آنست که مجموعه ای از عوامل کلیدی موفقیت فرهنگ سازمانی را معرفی کرده و سپس با ارایهمدلی جامع برای ارزیابی عملکرد فرهنگ سازمانی، راه را برای پژوهشگران آتی برای آزمایش مدل به صورت تجربی و در محیط های کسب و کار مختلف باز نماید. بررسی آماری این مدل به رتبه بندی و شناسایی مهم ترین عواملموفقیتکلیدیفرهنگ سازمانی که باعث افزایش عملکرد سازمانی در ایران می گردد می انجامد. با توجه به نقشکلیدی متغیرهای میانجی، سه متغیر میانجی به مدل اضافه گردیده است. این فرآیند با استفاده از تجربیات نویسنده و نیز با پشتیبانی ادبیات تحقیق مربوطه صورت پذیرفته است. از آنجایی که هیچ پژوهشی تاکنون بهبررسی نقش متغی رهای میانجی خلاقیت و نوآوری، عوامل تغییر زای سازمانی و یادگیری سازمانی در رابطه میان فرهنگ و عملکرد سازمانی نپرداخته است، این پژوهش در نوع خود بسیار خلاقانه و جدید است و می تواند راه را برای پژوهشگران آینده برای بسط این مدل و به کارگیری عناصر با اهمیت بالاتر برای موفقیت سازمان مربوط هموار سازد.

Keywords:

عوامل موفقیت کلیدی فرهنگ سازمانی، عملکرد سازمانی، کارت امتیازی متوازن

Paper COI Code

This Paper COI Code is ORGANCUL01_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/668353/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی، محمد و صادقی، امیر،1395،شناسایی و ارزیابی تاثیر عوامل موفقیت کلیدی فرهنگ سازمانی بر عملکرد سازمانی از طریق کارت امتیازی متوازن،National Conference on organizational culture،Tehran،https://civilica.com/doc/668353

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support