ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش فضای مجازی در شفافیت و پاسخگویی،مطالعه موردی افشاء فیشهای حقوقی نامتعارف

Year: 1396
Publish place:
COI: ITPLAW01_092
Language: PersianView: 277
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام قیاسی - دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق عمومی

Abstract:

یکی از مهمترین مقولات ارتباطی انسان معاصر، فضای مجازی یا سایبر است. گسترهای که در مرور سالهای اخیر، کارکردهای متفاوتی را در عمر نه چندان بلند خویش دیده است که همواره تاثیرگذار و پر رنگ بوده است. فضای مجازی، قدرتی اثرگذار، همهگیر و سریع و شتابان در انتقال دادهها و اطلاعات به مخاطبین خویش دارد وبه درستی گوی سبقت را از سایر ابزارهای جمعی و رسانههای گروهی برده است. این فضا، که در حقیقت تداعی کننده حوزه عمومی هابرماسی است، به عاملی در جهت تقویت جامعه مدنی و مطالبهگری همگانی و تقویت نظام پاسخگویی و شفافیت مبدل گردیده است.هرچه شفافیت، پاسخگویی و دسترسی مردم به اطلاعات و اسناد دولتی بهتر و مناسبتر صورت پذیرد، روند حرکتی به سوی مولفههای زمامداری شایسته بیشتر و ملموستر است. انتشار فیشهای حقوقی نامتعارف و به دنبال آن افشاء برخی مفاسد پنهان سالهای قبل نظیر پاداش های غیرقانونی و واگذاری غیرقانونی املاک شهرداری،اهمیت فضای مجازی به عنوان بستری برای شفافسازی کنشهای حکومتی بیش از پیش نمود. به همین دلیل گفته میشود تقویت و توجه شایان به این گستره، میتوان عملی مهمی در پیشبرد اصول دموکراسی و مردمسالاریباشد. در این مقاله در صدد بیان این مسیله است که چگونه فضای مجازی، کاربران و فعالین این عرصه در افشاء و آگاهسازی عموم مردم از دریافتیها و مزایای برخی مدیران دولتی، ایفاء نقش نمودهاند و این نقشآفرینیها تا چه اندازه موجب شد تا دریافتیها و حقوقهای کارکنان و مسیولین دولتی، متعارف و عادلانه گردد

Paper COI Code

This Paper COI Code is ITPLAW01_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/669399/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قیاسی، الهام،1396،نقش فضای مجازی در شفافیت و پاسخگویی،مطالعه موردی افشاء فیشهای حقوقی نامتعارف،همایش بین المللی حقوق علوم سیاسی و معارف اسلامی،Qarchak،https://civilica.com/doc/669399

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support