ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر طول آبشکن بر عمق آبشستگی اطراف آن در موقعیت های 30 و 170 درجه قوس 180 درجه رودخانه ها

Year: 1396
Publish place:
COI: NCOEE01_001
Language: PersianView: 230
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد امامی - مدیردفترناحیه ای شرکت فراسان دفتراصفهان ۱
روزبه آقامجیدی - استادیار بخش عمران ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سپیدان، بخش عمران
امین مرادی - مدیر مطالعات ، شرکت آشناب دفتر منطقه ای خوزستان

Abstract:

یکی از پارامترهای موثر بر آبشستگی در دماغه آبشکن ها، اثر طول آبشکن است.بمنظور بررسی اثر طول آبشکن در قوس بر فرآیند آبشستگی، آزمایش هایی در یک فلوم آزمایشگاهی با قوس درجه با 180درجه با BR  7.4از جنس پلاکسی گلاس انجام پذیرفت. در این تحقیق با قرار دادن یک آبشکن در فلوم آزمایشگاهی در موقعیتهای30 170و درجه با طول های ، 8 10و12 سانتی متر با دبی 28 لیتر بر ثانیه و عمق ثابت13 سانتی متر پدیده آبشستگی حول آبشکن در حالت آب زلال مورد بررسی قرار گرفت. برای مصالح کف فلوم از ماسه طبیعی با دانه بندی یکنواخت با D50=2mm و ضریب یکنواختی استفاده ش 1/7 د. نتایج این تحقیق نشان می دهد هر چه طول آبشکن افزایش یابد باعث افزایش عمق آبشستگی اطراف آن می شود همچنین با افزایش دبی جریان و موقعیت قرار گیری آبشکن در قوس ابعاد چاله و طول پشته در پایین دست آبشکن نیز افزایش می یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCOEE01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/670704/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امامی، محمد و آقامجیدی، روزبه و مرادی، امین،1396،بررسی اثر طول آبشکن بر عمق آبشستگی اطراف آن در موقعیت های 30 و 170 درجه قوس 180 درجه رودخانه ها،نخستین کنفرانس پژوهش در مهندسی عمران،معماری و علوم زمین،Tehran،https://civilica.com/doc/670704

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support