ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارایه رابطه تحلیلی درجه سوم برای توصیف رفتار منحنی تنش-کرنش بتن بر مبنای فرضیات هاگنستاد

Year: 1396
Publish place:
COI: NCOEE01_003
Language: PersianView: 247
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین گیلوری - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه دانشکده عمران دانشگاه سمنان
محمدکاظم شربتدار - دانشیاردانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان

Abstract:

مدل سازی های عددی در مهندسی عمران یکی از ابزار های مهم مهندسان برای ارزیابی سازه ها و طراحی های مناسب تر است و لذا هر چه مدل سازی دقیق تر باشد نتایج دقیق تری را در اختیار مهندسان قرار می دهد. برای شبیه سازی بتن در نرم افزار های تحلیل عددی یا اجزا محدود بر اساس نمودار های تنش-کرنش و دیگر خصوصیات بتن و بارگذاری مورد نظر انجاممی شود. از این رو مدل رفتاری و یا همان منحنی تنش-کرنشی که در نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد باید بیشترین تطابق با رفتار بتن در عمل و آزمایشگاه را داشته باشد. برای مدل سازی رفتار بتن در حالت های مختلف اعم از معمولی، بتن آرمه،محصور شده و ...، مدل های بسیاری توسط محققین ارایه شده است. یکی از این مدل ها مدل اسکات است که بر مبنای فرضیات هاگنستاد ارایه شده است. از آن جایی که رابطه ارایه شده توسط اسکات و همکارانش دارای کاستی هایی است که در ادامه بیانمی گردد، لزوم ارایه یک مدل بهتر و منطبق تر بر شرایط واقعی و آزمایشگاهی احساس می شود. لذا در این پژوهش پیشنهاد می گردد که یک معادله درجه 3 جایگزین معادله درجه 2 ارایه شده توسط آنان، جهت منحنی تنش کرنش بتن گردد. در ادامهرابطه درجه سه با درنظر گرفتن شرایط مرزی در این پژوهش برای بتن توسعه داده شده است. از آن جایی که صحت رابطه برای بتن معمولی شرط لازم برای استفاده از این رابطه برای بتن در حالت های مختلف همچون محصور شده است، در این پژوهش مدل پیشنهادی برای بتن معمولی صحت سنجی می شود و نشان خواهیم داد که رابطه ارایه شده در این پژوهش تطابق کافی با نتایج آزمایشگاهی و مدل های تایید شده دارد و می توان آن را برای شرایط دیگر بتن همچون محصور شدگی باز تعریف کرد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCOEE01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/670706/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گیلوری، حسین و شربتدار، محمدکاظم،1396،ارایه رابطه تحلیلی درجه سوم برای توصیف رفتار منحنی تنش-کرنش بتن بر مبنای فرضیات هاگنستاد،نخستین کنفرانس پژوهش در مهندسی عمران،معماری و علوم زمین،Tehran،https://civilica.com/doc/670706

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,895
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support