ارایه مدل برنامه ریزی خطی عدد صحیح مختلط برای مسیله زمانبندی جریان کارگاهی هیبرید با ماشینهای غیرمشابه و زمان آزادسازی کارها

Publish Year: 1388
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 628

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ICIORS03_077

تاریخ نمایه سازی: 17 آبان 1396

Abstract:

در این مقاله مسیلہ زمانبندی جریان کارگاهی هیبرید همراه با ماشین های متغیر یکسان s زمان آزادسازی کارها مخالف صفره ذر نظر گرفته شده است.تابع هدفی که به دنبال حداقل نمودن آن هستیم ماکزیمم زمان اتمام کلیه کارها میباشد، مسایل زمانبندی جریان کارگاهی هیبرید جزء دسته مسایل بشذت -NP hard می باشند. جهت فرموله نمودن این مسیله یک مدل برنامه ریزی خطی عدد صحیح مختلط، پیشنهاد گردیده است. از مدلسازی ارایه شده جهت حل دقیق مسیله در اندازههای کوچک و همچنین اعتبارسنجی الگوریتم ژنتیک استفاده شده است. جهت حل مسایل با اندازههای بزرگ از الگوریتم ژنتیک استفاده شده است. نتایج عددی نشان می دهد که الگوریتم فراابتکاری استفاده شده دارای کارایی مناسب میباشد و در زمان های محاسباتی منطقی به جواب می رسد و میتواندبصورت موثر جهت حل مسایل زمانبندی جریان کارگاهی هیبرید با اندازه بزرگ استفاده شود.

Keywords:

زمانبندی جریان کارگاهی هیبرید , ماشینهای غیر مشابه , زمان های آزادسازی مخالف صفر , مدل سازی ریاضی

Authors

رضا رمضانیان

دانشگاه علوم و صنعت ایران - دانشکده مهندسی صنایع -

محمد سعیدی مهرآباد

دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده مهندسی صنایع -

دنیا رحمانی

دانشگاه علم و صنعت ایران - دانشکده مهندسی صنایع