Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی سیستم مدیریت حرارتی با مواد تغییر فاز دهنده برای باتری لیتیوم یون در خودروی هیبرید

Year: 1396
Publish place:

COI: IAAMM01_153
Language: PersianView: 1,273
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن قنبرلو - کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران تهران
مسعود مسیح طهرانی - استادیار دانشکده مهندسی خودرو، دانشگاه علم و صنعت ایران تهران
غلامرضا مولایی منش - استادیار دانشکده مهندسی خودرو، دانشگاه علم و صنعت ایران
احسان کریم زاده - کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی خودرو، دانشگاه علم و صنعت ایارن

Abstract:

با فراگیر شدن صنعت خودروهای هیبرید و برقی همچنین با رشد استفاده از این نوع خودروها در دنیا، بسیاری از کارخانه ها و شرکت های در رقابت بر سر پیشرفت و بالا بردن بهره وری از اجزای این خودروها هستند. یکی از مهمترین اجزای این خودروها باتری است که نقش اصلی رادر خودروهای برقی ونقش مکمل را در خودروهای هیبرید ایفا می کنند. باتری های لیتیوم یون، در بین گزینه های دیگر با توجه به قیمت تمام شده ی پایین تر، طول عمر بالاتر و چگالی انرژی زیاد مورد توجه و استافده ی بیشتری قرار گرفته اند. اما مشکلات گرمایی مربوط به این باتری ها استفاده از آنها برای مصارف بالای انرژی را با محدودیت هایی روبرو کرده است. از این رو، خنک کاری و مراقبت از این جزء اصلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است در این مقاله از یک نوع ماده تغییر فاز دهنده در سیستم مدیریت حرارتی چه اختلاف دمایی را در مجموعه باتری به وجود خواهد آمد. پارافین واکس طی یک سیکل رانندگی از گرم شدن زیاد سلول های باتری، با توجه به جریان کشیده شده از آن، جلوگیری می کند. همچنین برای مقایسه عملکرد این ماده تغییر فاز دهنده در سیستم مدیرتی حرارتی یک شبیه سازی براساس معادلات انتقال حرارت و مومنتوم در نرم افزار انسیس فلوینت صورت گرفته است در نهایت، پیشنهادی برای استفاده از نوع ماده تغییر فازدهنده مناسب ارایه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IAAMM01_153. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/673906/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قنبرلو، محسن و مسیح طهرانی، مسعود و مولایی منش، غلامرضا و کریم زاده، احسان،1396،شبیه سازی سیستم مدیریت حرارتی با مواد تغییر فاز دهنده برای باتری لیتیوم یون در خودروی هیبرید،اولین کنگره ملی کاربرد مواد و ساخت پیشرفته در صنایع،Tehran،https://civilica.com/doc/673906

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,842
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support