ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مقاوله نامه کاردریایی و آثار حقوقی آن برای کشورها

Year: 1396
COI: LAWHAMAYESH01_130
Language: PersianView: 746
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس هراتی مختاری - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی دریا دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
محمدرضا بچاری لفته - دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی حمل و نقل دریایی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
رضا همت جو - دانشجو کارشناسی ارشد مدیریت حمل و نقل بین قاره ای دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

Abstract:

کنوانسیون کار دریایی (MLC (یک کنوانسیون بین المللی است که توسط سازمان جهانی کار (ILO (و در سال 2006تصویب شد. هدف از این کنوانسیون ایجاد استانداردها و قوانین برای کار دریانوردان و به منظور ایجاد رضایت در بالاترین سطح برای آنان است. با در نظر گرفتن این موضوع که با اعطاء ماهیت جهانی به صنعت کشتیرانی، دریانوردان نیازمند حمایت ویژه ای هستند. ماده 94 کنوانسیون سازمان ملل متحد در خصوص حقوق دریاها مصوب 1982 میلادی وظایف و تعهدات دولت صاحب پرچم را از جمله در خصوص شرایط کار، موضوعات مربوط به خدمه و امور اجتماعی در کشتی هایی که حامل پرچم کشور می باشند تعیین نموده است. در این کنوانسیون حداقل نیازها برای ورود دریانوردان به کشتی، شرایط استخدام، محل زیست خدمه، تسهیلات رفاهی، غذا و تدارکات، خدمات اجتماعی، مراقبت بهداشتی، حفاظت بهداشتی معین شده است. در این کنوانسیون همچنین در مورد شرایط پذیرش و اجرا این کنوانسیون بحث می شود. در این مقاله سعی شده است که هر کدام از این حقوق برای دریانوردان ذکر و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. همچنین در این این مقاله مطرح خواهد شد که این کنوانسیون به چه صورت تدوین شود تا در بین مالکین کشتی، دریانوردان و دولت هایی که به اصول کار شایسته شده اند، بیشترین پذیرش را داشته باشد. در پایان این مقاله ذکر خواهد شد که پذیرش این کنوانسیون از طرف اعضاء چه مسیولیت ها و آثار حقوقی خواهد داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWHAMAYESH01_130. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/674281/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هراتی مختاری، عباس و بچاری لفته، محمدرضا و همت جو، رضا،1396،بررسی مقاوله نامه کاردریایی و آثار حقوقی آن برای کشورها،first international conference on law and Jurisprudence, Attorney and Social Sciences،Hamadan،https://civilica.com/doc/674281

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,130
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support