ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه بین مالکیت نهادی و مدیریت سود با نرخ موثر مالیاتی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1396
Publish place:
COI: MNGTEC02_007
Language: PersianView: 384
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریسا پورنجار - کارشناس ارشد مدیریت مالی، رییس دانشگاه علمی کاربردی مالیاتی اهواز
هادی شایسته - دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحداهواز، حسابرس مالیاتی امورمالیاتی خوزستان
محسن کاویانی - دانشجوی دکترای مدیریت و مدیرکل امور مالیاتی استان فارس

Abstract:

با جدایی مالکیت از مدیریت مشکل نمایندگی بوجود می آید. با شکل گیری رابطه نمایندگی، تضاد منافع بین مدیران و سهامداران و سایر ذینفعان ( از جمله دولت ) ایجاد می گردد و به طور بالقوه این امکان به وجود می آید که مدیران اقداماتی انجام دهند که در جهت منافع خودشان بوده و ضرورتا در جهت منافع سهامداران و سایر ذینفعان از جمله دولت نباشد. این امر موجب می شود که سود حسابداری گزارش شده در صورت سود و زیان شرکت ها با سود مشمول مالیات مطابق قوانین مالیاتی تفاوت داشته باشد. در تحقیق حاضر که در قالب دو فرضیه رابطه بین مدیریت سود و مالکیت نهادی با نرخ موثر مالیاتی برای نمونه 98 شرکتی از جامعه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران برای بازه زمانی 1388 لغایت 1393 را مورد بررسی قرار داده است، نتایج فرضیه ها حاکی از این است که مالکیت نهادی و مدیریت سود با نرخ موثرمالیاتی شرکت ها رابطه ی مستقیم و معناداری وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MNGTEC02_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/676752/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورنجار، پریسا و شایسته، هادی و کاویانی، محسن،1396،بررسی رابطه بین مالکیت نهادی و مدیریت سود با نرخ موثر مالیاتی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،دومین کنفرانس بین المللی تکنیک های مدیریت و حسابداری،Tehran،https://civilica.com/doc/676752

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 6,024
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support