ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفع موانع موجود در سازمان ها برای کاهش استرس در بین مدیران و کارکنان ادارات دولتی زاهدان

Year: 1396
Publish place:
COI: MNGTEC02_028
Language: PersianView: 393
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محبوبه میر - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات ،دانشکده ی آموزش های الکترونیکی، دانشگاه سیستان و بلوچستان
آرمان بهاری - دکتری تخصصی مهندسی صنایع اتوماسیون صنعتی، عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشکده صنعت و معدن، گروه مهندسی صنایع، زاهدان، ایران

Abstract:

استرس در مدیریت رفتار سازمانی از اهمیت و جایگاه ویژ ه ای برخوردار است و از آ نجایی که شرایط کار دایما در حال تغییر است، این بحث همواره با درجات مشخصی در رابطه با مسایل مرتبط با کار در سازمان هاوجود دارد و در چند دهه اخیر آهنگ حرکت زندگی شتاب بیشتری گرفته و تحولات در دنیای کار به صورت جدی تری خود نمایی نموده است. اگر چه عده ای از صاحبنظران، استرس را الزاما مخرب نمی دانند اما اکثر پژوهشگران معتقدند که آن برهم زننده بهداشت روانی است و در شرایط فعلی سازمان ها، یکی از مشکلات مدیران می باشد که تا حدود زیادی بازدهی و بهره وری را کاهش داده وسبب مشکلات رفتاری و تعارض شده است. هدف از انجام این پژوهش، بررسی رفع موانع موجود در سازمان ها برای کاهش استرس وارایه راهکار در کاهش آن در محیط های کاری است در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از نظر مدیران و کارکنان شاغل درسازمان ها، قوانین و دستورالعمل ها، ساختارسازمانی و شرایط شغلی نامناسب بر بروز فشارعصبی تاثیر مثبت دارند. به عنوان یک قاعده کلی، فعالیت هایی که برای کاهش استرس شغلی در محل کار انجام می گیرند باید اولویت را به تغییرات سازمانی برای بهبود شرایط کاری قرار دهند و ترکیبی از تغییرات سازمانی و مدیریت استرس مفیدترین روش برای پیشگیری از استرس در محیط کار می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MNGTEC02_028. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/676772/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میر، محبوبه و بهاری، آرمان،1396،بررسی رفع موانع موجود در سازمان ها برای کاهش استرس در بین مدیران و کارکنان ادارات دولتی زاهدان،دومین کنفرانس بین المللی تکنیک های مدیریت و حسابداری،Tehran،https://civilica.com/doc/676772

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,547
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support