ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی موانع و مشکلات استقرار سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری تبریز

Year: 1396
Publish place:
COI: MNGTEC02_038
Language: PersianView: 638
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود محمودی - کارشناسی ارشد مدیریت مالی، سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان، ایران،
یاور عزیزی - مدیریت دولتی گرایش مالی ،دانشگاه آزاد مشکین شهر،ایران
رضا سعادتی بالا سنگ - کارشناسی ارشد حسابداری ، کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، ایران
واقف زاکری - کارشناسی ارشد مدیریت مالی ،سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان، ایران

Abstract:

سیستم حسابداری تعهدی به دنبال ایجاد پیوند میان شاخص های عملکرد و تخصیص منابع است بنابراین حول دونکته ارتباط بودجه با نتیجه و ارتباط شاخص عملکرد و ارزیابی می چرخد. لذا تحقیق حاضربه بررسی موانع و مشکلات استقرار سامانه سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری کلان شهر تبریز می پردازد و تلاش بر این است تا مهمترین شاخص هایی که به مشکلات پیاده سازی سیستم حسابداری تعهدی می باشد را مورد بررسی قرار داده و همچنین راه کارهایی را نیز در این خصوص ارایه دهد. این موانع را با توجه به مطالعات ادبیاتی صورت گرفته و همچنین نظر متخصصان و کارشناسان در امر حسابداری تعهدی به سه دسته موانع محیطی، ساختاری و انسانی طبقه بندی شده است. روش انجام تحقیق با توجه به موضوع و فرضیه های مطرح شده در آن در مرحله اول مطالعات مقدماتی نسبت به موضوع سیستم حسابداری تعهدی جهت شناخت بیشتر مسیله صورت گرفت و در مرحله دوم به منظور آزمون فرضیه های تحقیق اطلاعات مورد نیاز را از طریق پرسشنامه ای مناسب بین مدیران و متخصصین اجرایی شهرداری ها (اعضای شورای شهر، شهردار، معاونین) مورد سنجش قرار گرفت. موضوع فوق در قالب سه فرضیه به شرح زیر مورد آزمون و نتیجه گیری واقع شد. فرضیه 1) موانع محیطی باعث عدم استقرار سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری کلان شهر تبریز شده است. این فرضیه در سطح اطمینان 95 % پذیرفته شده است. فرضیه 2) موانع ساختاری باعث عدم استقرار سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری کلان شهر تبریز شده است. این فرضیه در سطح اطمینان 95 % پذیرفته شده است. فرضیه 3) موانع انسانی باعث عدم استقرار سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری کلان شهر تبریز شده است. این فرضیه در سطح اطمینان 95 % پذیرفته شده است. با توجه به تایید فرضیه های تحقیق م یتوان نتیجه گرفت که موانع محیطی، ساختاری و انسانی باعث عدم استقرار سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری کلان شهر تبریز می باشد. ترتیب موانع از نظر اولویت موانع انسانی، ساختاری و محیطی می باشد. لذا پیشنهاد گردیده است در اجرای پیاده سازی سیستم حسابداری تعهدی این موانع شناسایی و نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MNGTEC02_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/676782/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، محمود و عزیزی، یاور و سعادتی بالا سنگ، رضا و زاکری، واقف،1396،بررسی موانع و مشکلات استقرار سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری تبریز،دومین کنفرانس بین المللی تکنیک های مدیریت و حسابداری،Tehran،https://civilica.com/doc/676782

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support