ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه شبکه عصبی و رگرسیون خطی برای پیش بینی عوامل فنی و محیطی موثر بر امنیت سیستم های تحت اینترنت در حوزه تجارت الکترونیک

Year: 1396
Publish place:
COI: MNGTEC02_091
Language: PersianView: 240
This Paper With 29 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 29 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رامین صدیقی - دانش آموخته کارشناس ارشد مدیریت دولتی، دانشگاه علامه طباطبایی تهران، ایران
یحیی آصفی - دانش آموخته کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، موسسه آموزش عالی ارس تبریز، ایران

Abstract:

هدف این پژوهش، مقایسه شبکه عصبی و رگرسیون خطی برای پیش بینی عوامل فنی و محیطی موثر بر امنیت سیستم های تحت اینترنت در حوزه تجارت الکترونیکی می باشد. این پژوهش از نظر نوع هدف، کاربردی بوده و روش گردآوری داده ها توصیفی تحلیلی می باشد جامعه آماری پژوهش شامل کارکنان شعبه مرکزی بیمه ایران شهرستان تبریز می باشند، و نمونه آماری پژوهش از طریق فرمول کوکران به تعداد 80 نفر انتخاب شده اند که شامل کارکنانی است که در زمینه فناوری اطلاعات و خصوصا بیمه الکترونیکی در این شرکت تخصص داشته و به صورت مستقیم و غیر مستقیم با مقوله بیمه الکترونیکی در ارتباط هستند و واجد شرایط در امور امنیت تجارت الکترونی می باشند روش جمی آوری داده ها، جهت تجزیه و تحلیل آن ها، پرسشنامه می باشد. متغیرهای این پژوهش شامل عوامل محیطی و فنی بوده و تاثیر آن بر امنیت سیستم های تحت اینترنت به وسیله شبکه عصبی و رگرسیون خطی بررسی شده است شبکه MLP یا پرسپترون چندلایه را برای داده ها اجرا کرده و نتیجه را با رگرسیون خطی قدم به قدم در SPSS و Excel مقایسه کردیم نتایج نشان داد، مدل شبکه عصبی در مقایسه با رگرسیون خطی چند متغیره از دقت بالاتری در پیش بینی عوامل فنی و محیطی موثر بر امنیت سیستم برخوردار است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MNGTEC02_091. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/676835/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صدیقی، رامین و آصفی، یحیی،1396،مقایسه شبکه عصبی و رگرسیون خطی برای پیش بینی عوامل فنی و محیطی موثر بر امنیت سیستم های تحت اینترنت در حوزه تجارت الکترونیک،دومین کنفرانس بین المللی تکنیک های مدیریت و حسابداری،Tehran،https://civilica.com/doc/676835

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,069
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support