ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر همزمان دما و سربار بر مقاومت برشی پوشش مدفن مهندسی در دماهای بالای 100 درجه سانتیگراد

Year: 1396
Publish place:
COI: ICCACS02_062
Language: PersianView: 131
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا معینی راد - دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک خاک و پی، دانشگاه تهران مرکزی،
مهدی سیاوش نیا - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی،

Abstract:

رشد صنعتی جوامع و جستجوی منابع تازه به منظور تولید انرژی جایگزین از عواملی هستند که پژوهشگران را به سمت استفاده از انرژی هسته ای سوق داده است. تقریبا هر فرآیندی که در آن از مواد رادیواکتیو استفاده شود، باعث تولید یکی از انواع زباله های هسته ای خواهد شد. با توجه به مطالعات پیشین آزمایشگاهی در خصوص اثر تغییر دما بر جنبه های گوناگون رفتار خاک های رسی میتوان دریافت علی رغم بدست آمدن نتایج نسبتا قابل قبول از مدل های ساخته شده در چهار چوب کنونی، جنبه های دیگری نیز هنوز وجود دارد که لحاظ کردن آنها در مدلسازی و با توجه به نتایج حاصل از نمونه های آزمایشگاهی مورد آزمایش در شرایط مختلف، میتواند به افزایش دقت نتایج و درک بهتر از رفتار خاک در دماهای بالاتر منجر شود. در تحقیق حاضر مدل سازی عددی به صورت سه بعدی با استفاده از نرم افزار Abaqus جهت بررسی اثر همزمان دما و سربار بر پوشش خاک رسی مدفن مهندسی برای خاک رسی عادی تحکیم یافته اشباع در نظر گرفته شده است. پوشش مدفن مهندسی به ابعاد 20*10*10 متر در نرم افزار مدل شده که منبع حرارت (زباله هسته ای) در عمق 10 متری پوشش دفن شده و سه حرارت 120،100 و150 درجه سانتیگراد نیز برای منبع حرارت (زباله هسته ای) طی زمان 115 روز جهت رخ دادن تحکیم در نظر گرفته شده است. همچنین سه مقدار سربار به میزان 50،100 و 150 کیلو پاسکال روی سطح پوشش مدفن مهندسی قرار داده شده است. زباله هسته ای در عمق 10 متری مدفن مهندسی و در مرکز پوشش دفن شده است و حرارت در این عمق بر پوشش اعمال می گردد. نتایج حاصل از مدلسازی عددی نشان داد که در عمق 3 متر و در فاصله از منبع حرارت حضور سربار مانع از کاهش مقاومت برشی پوشش مدفن مهندسی می شود. در عمق 10 متری پوشش مدفن و در مرکز حرارت نیز مقاومت برشی در مقایسه با عمق 3 متر کاهش یافته که دلیل آن تاثیر کمتر سربار در این عمق می باشد.

Keywords:

مدفن مهندسی، آباکوس، حرارت، مقاومت برشی، سربار، زباله هسته ای

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS02_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/679696/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معینی راد، رضا و سیاوش نیا، مهدی،1396،تاثیر همزمان دما و سربار بر مقاومت برشی پوشش مدفن مهندسی در دماهای بالای 100 درجه سانتیگراد،دومین کنفرانس بین المللی عمران ، معماری و طراحی شهری،،،https://civilica.com/doc/679696

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,994
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support