ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی خرابی پیشرونده در ساختمان های فولادی با استفاده از روش مسیر جایگزین بار

Year: 1396
COI: ICCACS02_175
Language: PersianView: 666
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر ولایی برحق - دانشجوی دکتری تخصصی عمران سازه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

Abstract:

ارزیابی احتمال وقوع خرابی پیشرونده در ساختمان ها با توجه به احتمال وقوع بارهای غیرعادی، ضروری به نظر می رسد و به همین دلیل در سالیان اخیر مقالات و تحقیقات متعددی در زمینه ی بررسی خرابی پیشرونده در ساختمان ها منتشر شده است. مطابق با تعاریف آیین نامه های مختلف، خرابی پیشرونده نوعی از خرابی می باشد که در آن در اثر یک نوع بارگذاری غیر عادی، ناحیه ای از سازه دچار خرابی موضعی می شود و در اثر عدم انسجام و پیوستگی سازه، این خرابی گسترش پیدا کرده و تمام و یا بخش عظیمی از سازه را در بر می گیرد. با توجه به توضیحات ارایه شده در مطالعه ی حاضر، خرابی پیشرونده در ساختمان های فولادی با استفاده از روش مسیر جایگزین بار مورد ارزیابی قرار گرفته است. برای این منظور یک ساختمان فولادی 5 طبقه ی دارای سیستم باربر جانبی قاب خمشی متوسط با استفاده از روش المان محدود و به کمک نرم افزار Abaqus شبیه سازی شده است و تغییرات نیروی محوری موجود در ستون های سازه در سه حالت بدون حذف، حذف یک ستون گوشه و حذف یک ستون وسط (واقع در قاب بیرونی) مورد بررسی قرار گرفته است. به منظور تحلیل ساختمان از تحلیل دینامیکی صریح استفاده گردیده است. نتایج حاصل نشان می دهد هنگامی که در ارزیابی پتانسیل وقوع خرابی پیشرونده، ستون گوشه ی سازه حذف می شود، حالت بحرانی تری در مقایسه با حذف ستون وسط در سازه ایجاد می کند و ستون های مجاور محل حذف در حالت حذف ستون گوشه متحمل نیروهای محوری بیشتری می شوند. از این رو و با توجه به نتایج حاصل شده و در نظر گرفتن ابعاد و نوع ساختمان های شبیه سازی شده در مطالعه ی حاضر می توان بیان نمود که در تحلیل و طراحی سازه های استراتژیک، حذف ستون گوشه رفتار بحرانی تری به وجود می آورد و اطمینان بیشتری از پیش بینی رفتار سازه در برابر احتمال وقوع خرابی پیشرونده ایجاد می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS02_175. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/679807/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ولایی برحق، امیر،1396،ارزیابی خرابی پیشرونده در ساختمان های فولادی با استفاده از روش مسیر جایگزین بار،2nd International Conference and Fifth National Conference on Civil Engineering, Architecture, Art and Urban Design،https://civilica.com/doc/679807

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
5 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 5
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,291
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support